Knygos recenzija Mondimore Homoseksualizmo prigimties istorija


Homoseksualumo prigimties istorija. Homoseksualumo istorija. Homoseksualizmo istorija. Magistro darbo homoseksualumo tema. Istorija goseksualizma. Homoseksualumo prigimties. Don kichotas knyga. Homoseksualumo istorija knyga. Istoriniu knygu recenzijos. Ese apie homoseksualizma.

Sociologijos recenzija. M. Mondimore knygos „Homoseksualizmo prigimties istorija“ Recenzija


F. M. Mondimore knygoje „ Homoseksualumo prigimties istorija“ nagrinėjamas svarbus visuomenės klausimas, dėl pakitusios žmonių orientacijos. Knygoje bandoma vaizdžiai parodyti, kaip prasidėjo homoseksualizmo judėjimas, kaip nuo seniausių laikų jis vystėsi, keitėsi ir kaip yra suvokiamas šiandieną. Autorius pabandė aprašyti tai kaip žmogaus pasąmonėje atsiranda mintis dėl jo orientacijos kitimo, kaip jis tai suvokia ir ką jaučia kai supranta, kad yra kitoks nei visi aplinkiniai.

Iki 1869 metų tokio termino kaip „homoseksualizmas“ dar iš vis nebuvo. Pirmą kartą jis pavartotas laiške, kuris buvo siųstas Vokietijos teisingumo ministrui, kuriame buvo pavartotas šis žodis, kaip Prūsijos baudžiamojo kodekso dalis. Nes tais laikais ryšys su tos pačios lyties asmenimis buvo laikomas nusikaltimu.

Ankstyvaisiais laikais buvo vartota ir kitokių terminų apibūdinti homoseksualizmui – žmonės palaikantys neteisėtus santykius su tos pačios lyties atstovais buvo vadinami ir sodomitais, ir urningais. Iš tų laikų buvo atrasta keletas rašytinių šaltinių, kurie byloja apie moterų meilę tarpusavyje. Šie šaltiniai labai pasinaudojo mokslui, ir homoseksualumo apraiškų buvimo atskleidimui senaisiais laikais.

Knygoje rašoma, kad buvo atlikta nemažai tyrimų ir nemažai apklausų norint išsiaiškinti, ką jautė homoseksualai, supratę, kad jie yra kitokios orientacijos, negu buvo nustatyta socialinėse gyvenimo normose. Nustatyta, kad vaikystėje orientacijos vaikai dar nesuvokia, tačiau labai anksti jie pradeda skirti lyčių vaidmenis, ko pasekoje jie ima tyčiotis iš bendraamžių, kurie elgiasi ne taip kaip visi, ne taip kaip būtų būdinga jų lyčiai. Dauguma apklaustų homoseksualų patvirtino, kad vaikystėje, prieš aplinkinius jie tikrai jautėsi „kitokie“. Mergaitės įgydavo polinkį tapti tvirtesnėmis, labiau nepriklausomomis negu jų bendraamžės. Berniukams būdavo kitaip, jie tapdavo daug švelnesni, daug greičiau pravirkdavo negu jų bendraamžiai, atsirado mažesnis ir silpnesnis agresijos jausmas. Skritingumo jausmas atsirasdavo dažniausiai dėl vienos priežasties – dėl noro ir susidomėjimo priešingos lyties žaidimais.

  • Sociologija Recenzijos
  • 2012 m.
  • Vilma
  • 4 puslapiai (1121 žodis)
  • Universitetas
  • Sociologijos recenzijos
  • Microsoft Word 16 KB
  • Knygos recenzija Mondimore Homoseksualizmo prigimties istorija
    9 - 3 balsai (-ų)
Knygos recenzija Mondimore Homoseksualizmo prigimties istorija. (2012 m. Gegužės 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/knygos-recenzija-mondimore-homoseksualizmo-prigimties-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:25