Knygų leidyba Rusijoje ir kitose NVS šalyse


Knygų leidyba rusijoje ir kitose nvs šalyse. BVP analizė. Šalių BVP , mln. JAV dolerių. Valiutos kursų ir infliacijos analizė. Valiutos kursų dinamika. Spaudinių importas. Spausdinių gamyba ir realizavimas. Mln. Puslapių. Procentai nuo pardavimų apimties. Spaudos pramonės regioninė struktūra. Rusijos regioninis suskirstymas.

Rusijos, Baltarusijos, Kazachstano ir Ukrainos pagrindinių makroekonominių rodiklių analizė3.1. BVP analizė3.2. Valiutos kursų ir infliacijos analizė

Rusijos rinkos analizė4.1. Spaudinių importas4.2. Spausdinių gamyba ir realizavimas4.3. Spaudos pramonės regioninė struktūra

Šiame darbe bus nagrinėjama Rusijos ir kaikurių keliu NVS šaliu makroekonominių rodiklių analizė ir knygų bei kitų spaudinių leidyba.

Infl iacija – tai kainų lygio augimas, pasireiškiantis piniginio vieneto perkamosios galios nuolatiniu mažėjimu. Manoma, kad ekonomikai nekenksminga metinė infl iacija sudaro 2–3 proc. Kuo didesnė infl iacija, tuo labiau auga neapibrėžtumas rinkoje, kadangi tiek įmonės, tiek paprasti gyventojai bei valdžios institucijos negali kurti ilgalaikių planų. Tiek investuotojus, tiek taupančiuosius atbaido aukšta infl iacija, nes išauga valstybės skolinimosi kaina ir krenta rinkos efektyvumas.

Spaudinių importo į Rusiją struktūra 2011m., mln. JAV dolerių:

Iš pateikto grafiko duomenų matome, kad daugiausia į Rusiją yra importuojama spausdintų knygų, brošiūrų ir panašių gaminių (29,5 proc.), laikraščių, žurnalų ir kitų periodinių leidinių (28,44 proc.), natų (11,63 proc.). Didelę dalį importo (27,78 proc.) sudaro kitur nenurodyti spaudiniai, įskaitant spausdintus paveikslėlius ir fotografijas. Kitų rūšių į statistiką įtraukiamų spaudinių importas nesudaro net vieno procento.

Toliau nagrinėjama Rusijos spaudos pramonė atsižvelgiant į šalies geografi nį suskirstymą į federalines apygardas, pavaizduotą sekančiame paveiksle. Dėl duomenų trūkumo ir gana menko spaudos pramonės išvystymo lygio, Šiaurės Kaukazo federalinė apygarda nebus nagrinėjama.

Diagramoje matome, kad didžiausią dalį spaudinių pramonėje užima Centrinė federalinė apygarda – net 60 proc. spaudos produkcijos pagaminama būtent čia. Antroje vietoje atsiduria Šiaurės Vakarų federalinė apygarda (12 proc.). Galima teigti, kad Maskva ir Sankt Peterburgas yra didžiausi spaudinių gamybos centrai.

Didžiausia dalis spaudinių yra pagaminama Centrinėje federalinėje apygardoje – net 60 proc. Antroje vietoje atsiduria Šiaurės Vakarų federalinė apygarda (12 proc.). Taigi, Maskva ir Sankt Peterburgas yra didžiausi spaudinių gamybos centrai. Sankt Peterburge, Maskvoje ir Žemutiniame Naugarde yra įsikūrusios stambiausios spaustuvės. Pastaraisiais metais Maskvoje buvo privatizuota ir uždaryta dalis spaustuvių, tuo tarpu Pavolgio ir Pietų federalinėse apygardose spaustuvių skaičius išaugo.

Didžiausią spausdinimo pramonės dalį sudaro žurnalai ir laikraščiai, mažiausią – vaikiškų knygučių spausdinimas. Beveik pusė (45 proc.) laikraščių spausdinama Centrinėje federalinėje apygardoje, tuo tarpu apie 60 proc. visų knygų yra išleidžiama Maskvoje ir Centrinėje federalinėje apygardoje. Atkreiptinas dėmesys, kad 2012 m. palyginus su 2011 m., knygų leidybos sektorius susitraukė net 37 proc. 2012 m. ypač sumažėjo leidyba Maskvoje (34 proc.), Pavolgio federalinėje apygardoje (26 proc.).

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 1379 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2533 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabi
  • Knygų leidyba Rusijoje ir kitose NVS šalyse
    10 - 10 balsai (-ų)
Knygų leidyba Rusijoje ir kitose NVS šalyse. (2015 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/knygu-leidyba-rusijoje-ir-kitose-nvs-salyse.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:46
×