Knygų reikšmė mūsų gyvenime


Kas yra knyga. Knygos reiksme. Knyga zmogaus gyvenime. Knygos reiksme zmogaus gyvenime. Knygos svarba. Knygu reiksme zmogui. Rašinys apie knygą. Kas yra knyga žmogui. Knygu svarba. Rašinys apie knygas.

Tema – „knygų reikšmė mūsų gyvenime“.

Prognozių apie knygos ateitį daug. Visais laikais žmonėms rūpėjo tas klausimas. Po kiekvieno naujo išradimo buvo pranašaujama knygos mirtis. Pesimistai mano, kad tik 4-5 proc. ateities žmonių dar skaitysią knygas: esą, jų vietą užims kompiuteriai, televizija ir kitos vizualinės priemonės. Knyga kaltinama, kad ilgai spausdinama, ir informacija spėja pasenti. Jai priekaištaujama, kad yra sunki, didelė ir užima daug vietos. Tačiau kiti mano, kad knyga ir naujų technologijų pasaulyje užims savo garbingą vietą.

Austrų rašytojas Stefanas Cveigas, mąstydamas, kas gali ištikti knygą, rašė: „Nesenstanti ir neįveikiama, nugalinti laiką, yra knyga. Ji – mūsų gyvenimo pagrindas, dabartis ir ateitis“. Visiškai sutinku su šiais jo žodžiais ir, manau, jog knyga dar ilgai gyvuos ir lygia greta eis su kitomis šio šimtmečio technologijomis. O kaip bus iš tiesų, parodys Laikas...

Juk Knygos – didelės išminties, darbo ir žinių lobynai. Tik jų dėka mokslas tobulėja ir kinta. Todėl, manau, jog knygų reikšmė yra neįkainojama, nes skaitymas lavina kiekvieno žmogaus vaizduotę, kūrybingumą, sugebėjimą įsijausti į kito asmens emocijas, suprasti jo pasaulėjautą. Žmogus, skaitydamas knygą, niekada nebūna vienišas, - su juo yra knyga, kuri praturtina jo dvasinį pasaulį. Manau, kiekvieno žmogaus gyvenime knyga užima tam tikrą vietą. Vieniems knyga yra gyvenimo dalis, kitiems laisvalaikio praleidimo būdas, o kitų žmonių nuomone knygos skaitymas yra tuščias laiko praleidimas.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (807 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ugne
  • Knygų reikšmė mūsų gyvenime
    6.4 - 9 balsai (-ų)
Knygų reikšmė mūsų gyvenime. (2012 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/knygu-reiksme-musu-gyvenime.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:40
×