Knygų sugretinimas H. Kissinger ,,Diplomatija“ ir E. Hobsbawm ,, Kraštutinumų amžius: trumpasis XX amžius: 1914-1991“


H. Kissinger ,,Diplomatija“ ir E. Hobsbawm ,, Kraštutinumų amžius trumpasis XX amžius 1914-1991“ knygų sugretinimas.

Šį kartą norėčiau apžvelgti knygas kurios apima pasaulio politikos sfera, tiksliau politikos arena XX –jame amžiuje. Tai būtų H. Kissinger ir E.Hobsbawm knygos kurios puikiai atspindi XX amžiaus diplomatija, kur pynėsi liberalizmas ir fašizmas, kovėsi kapitalizmas ir komunizmas, kur vyko didžiosios lenktynės tarp JAV ir SSRS, bei baigėsi ir vėl prasidėjo Europos aukso amžius. Abiejose knygose autoriai koncentruojasi i laikotarpį nuo pirmojo pasaulinio karo iki Sovietų Sąjungos žlugimo 1991 metais. Šių dviejų autorių knygos yra labai panašios, bet kartu ir be galo skirtingos, taipogi keliančios susižavėjimą abiejų autorių talentu.

Norėčiau pradėti nuo Henry Kissinger. Henry Kissinger – vokiečiu kilmės amerikiečiu politikas, turiu paminėti, kontraversiškas politikas kaltintas karo nusikaltimais vėliau gavęs Nobelio taikos premiją. Jo knyga ,, Diplomatija“ kontraversiška kaip ir jis pats. Mano nuomone ši knygą apšviečia kas būtent ir yra toji diplomatija. Kissinger knyga įdomi tuo, kad čia persipina jo istorijos interpretacijos bei asmeninė patirtis tuo laikotarpiu bendraujant su pasaulio lyderiais. Autorius genealiai apibūdina kaip diplomatijos ir galios pusiausvyra sukūrė tokį pasauly kuriame gyvename šiandien.

  • Istorija Namų darbas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (778 žodžiai)
  • Greta
  • Knygų sugretinimas H. Kissinger ,,Diplomatija“ ir E. Hobsbawm ,, Kraštutinumų amžius: trumpasis XX amžius: 1914-1991“
    10 - 4 balsai (-ų)
Knygų sugretinimas H. Kissinger ,,Diplomatija“ ir E. Hobsbawm ,, Kraštutinumų amžius: trumpasis XX amžius: 1914-1991“. (2015 m. Spalio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/knygu-sugretinimas-h-kissinger-diplomatija-ir-e-hobsbawm-krastutinumu-amzius-trumpasis-xx-amzius-1914-1991.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 12:06
×