Ko kūriniui suteikia pasakojimas pirmuoju asmeniu. Kada labiau pasitikite pasakotoju: kai kalbama pirmuoju ar trečiuoju asmeniu? - Literatūra, 19 potemė


Kalbejimas pirmuoju asmeniu. Pasakojimas treciuoju asmeniu. Knygos kuriose kalbama 1 asmeniu. Kada labiau galime pasitiketi pasakotoju?. Remdamiesi lietuviu literaturos pavyzdziais atskleiskite, ko kuriniui suteikia pasakojimas pirmuoju asmeniu. Kuriniuose kalbejimas pirmuoju asmeniu. Ko kūriniui suteikia pasakojimas pirmuoju asmeniu?. Pasakotojas kalba treciuoju asmeniu. Kaip rasymas pirmu asmeniu. Ką kūriniui suteikia pasakojimas pirmu asmeniu.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. 19 potemė 12 klasei 2015 m. Literatūra(Kultūra). Šaltiniai ir išplėstinis planas. Kūrinio pasakojimas pirmu asmeniu.
19. Remdamiesi lietuvių literatūros pavyzdžiais, atskleiskite, ko kūriniui suteikia pasakojimas pirmuoju asmeniu. Kada labiau pasitikite pasakotoju: kai kalbama pirmuoju ar trečiuoju asmeniu? Kodėl?


Šią kalbėjimo potemę pasirinkau dėl to, kad ji man pasirodė labai įdomi ir patraukli savo paprastumu. Susimąsčiau, kad skaitydami knygas ir vėliau jas nagrinėdami (savarankiškai arba mokykloje) mąstome apie gilius dalykus: pagrindinę kūrinio mintį, autoriaus išsakomų idėjų prasmę, gėrimės sodria, išskirtine kalba, pasakojimo būdu (nors pastarajam dėmesio skiriame mažiausiai). Šiandien būtent ir norėčiau daugiau pakalbėti apie pasakojimo būdą, tiksliau vieną jo dalį – pasakojimą tam tikru asmeniu. Kaip pavyzdžius pasitelksiu įvairius lietuvių literatūros kūrinius. Ši tema paskatino atsakyti į klausimą, kuo skaitytojui skiriasi pirmuoju ir trečiuoju asmeniu užrašytas tekstas? Kada labiau pasitikime pasakotoju? O galbūt tie skirtumai yra visai nežymūs ir nesvarbūs? Šioje kalboje paanalizuosiu pasakojimo pirmuoju ir trečiuoju asmeniu subtilybes, o taip pat palyginsiu šiuos pasakojimo būdus ir aptarsiu kuris pasakojimas suteikia daugiau pasitikėjimo pasakotoju.

Ko kūriniui suteikia pasakojimas pirmuoju asmeniu. Kada labiau pasitikite pasakotoju: kai kalbama pirmuoju ar trečiuoju asmeniu? - Literatūra, 19 potemė. (2015 m. Sausio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/ko-kuriniui-suteikia-pasakojimas-pirmuoju-asmeniu-kada-labiau-pasitikite-pasakotoju-kai-kalbama-pirmuoju-ar-treciuoju-asmeniu-literatura-19-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:26