Kochleariniai implantai


Įvadas. Klausa. Klausos procesas. Klausos praradimas. Klausos nervų elektrinė stimuliacija. Kochleariniai implantai. Trumpai apie kochlearinę implantaciją. Kas yra kochlearinis implantas? Išorinis kalbos procesorius. Implantas. Kaip veikia kochlearinis implantas? Kochlearinių implantų nauda. Kochlearinių implantų sistemos sudėtis. Pagrindinė sistema. Elektrodų įvairovė. Kochlearinių implantų gamybos reikalavimai. Klinikiniai reikalavimai. Mechaniniai reikalavimai. Biologiniai reikalavimai. Elektriniai reikalavimai. Medžiagos ir jų savybės. Silikonas. Platina. Titanas. Keramika. Naujos medžiagos. Teflonas. Elektrai laidūs polimerai. Poliimidai. Silicio elektrodai. Kochlearinio implanto pavyzdys. Kochlearinė implatacija vaikams. Ankstyvos implantacijos privalumai. Išvados.


Klausa – tai neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Neturėtume klausos mums būtų sunkiau bendrauti su aplinkiniais, negirdėtume muzikos, negalėtume mėgautis gamtos garsais. Tačiau kartais taip nutinka, kad žmonės gimsta be klausos, arba ją praranda kokio nors nelaimingo atsitikimo metu ar ligos atveju.

Šiais laikais medicina, o taip pat ir technika yra labai pažengusi. Mokslininkai, o taip ir inžinieriai stengiasi patobulinti mūsų gyvenimą bei užtikrinti gyvenimo kokybę. Todėl asmenims, kurie turi klausos negalią šiais laikais yra galimybė naudotis kochleariniais implantais. Jie yra įstatomi pacientams chirurginiu būdu.

Labai svarbu, kad medžiagos naudojamos medicinoje nepažeistų žmogaus vidinių organų. Mokslininkai iki šiol tiria įvairias medžiagas, ieško joms geresnių pakaitalų bei tobulina kas jau yra sukurta.

Savo darbe aprašysiu kochlearinius implantus, jų naudą, sudėtį, veikimą. Taip pat pateiksiu kokios medžiagos yra naudojamos jų gamybai. Taip pat aprašysiu naujas medžiagas, kurios siekiamos, kad būtų naudojamos ateityje bei paminėsiu implantacijos naudą vaikams.

  • Adobe PDF 829 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis
  • Universitetas
  • Jolanta
  • Kochleariniai implantai
    10 - 5 balsai (-ų)
Kochleariniai implantai. (2016 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kochleariniai-implantai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 20:09
×