Kodėl Donaldas Trumpas tapo JAV prezidentu?


Įvadas. Vidinė Jungtinių Amerikos Valstijų politinė padėtis. Permainų troškimas ir respublikonų partijos vidiniai nesutarimai. Demokratų partijos klaidos. Postmodernizmo įsigalėjimas pasaulyje. Rusijos įtaka rinkimuose. Išvados. Literatūra.


Kai Donaldas Trumpas, arogantiškasis sėkmingos televizijos laidos prodiuseris, grožio konkursų rėmėjas, viešbučių valdytojas ir keletą kartų bankrutavęs milijardierius, 2015 metų birželio 16 dieną oficialiai pradėjo savo 2016 metų prezidentinę kampaniją, daugelis žiūrėjo pašaipiai. Nuo 1988 metų Donaldo Trumpo vardas buvo linksniuojamas su artėjančiais prezidento rinkimais ir neįtraukiant 2000 metų akibrokšto su Reformų partija2015 jis pirmą kartą įžengė į politinę areną, be jokios patirties šioje srityje. Rinkimuose dalyvaujant talentingiems Respublikonų ir Demokratų partijų senbuviams, jis buvo laikomas autsaideriu, neturinčiu šansų prasimušti į kitą rinkimų etapą. Po šiek tiek daugiau nei metų, lapkričio 9 dieną jis sakė pergalės kalbą, sutriuškinęs Demokratų deleguotą Hillary Clinton. Daugeliui žmonių Trumpo pergalė rinkimuose buvo nepaaiškinamas fenomenas, nes jis paneigė ir sulaužė visas politikoje egzistavusias taisykles. Kaltinimai seksualiniu priekabiavimu, mokesčių slėpimas, karo veterano Johno McCaino įžeidinėjimas, baltųjų rasės išaukštinimas, viešai išreikšta pagarba autoritariniams pasaulio šalių lyderiams, konspiracijos teorijų palaikymas, kiekvienoje kalboje ir pranešime iškraipyti ar net sugalvoti faktai, viskas, kas kitam kandidatui reikštų politinės karjeros pabaigą, Trumpui nepadarė jokios žalos, kai kuriais atvejais netgi sustiprindavo jo pozicijas. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad Trumpo išrinkimas 45 Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu buvo sveiko proto ir politikos dėsniams nepavaldi anomalija, tačiau įsigilinus ir išanalizavus veiksnius, sudariusius sąlygas Trumpui paveržti pergalę, ryškėja paveikslas, kuriame figūruoja genialus, nors daugelio vadinamas kvailu, jo kampanijos planas ir išorės jėgos, padėjusios Trumpui laimėti prieš, atrodo, visais aspektais pranašesnius ir populiariosios žiniasklaidos palaikomus kandidatus. Šiame darbe analizuosiu priežastis, kurių dėka tariamai beviltiškas autsaideris pasiekė didžiausią populizmo pergalę 21 amžiuje.

2014 metais Gallup, Jungtinėse Amerikos Valstijose įsikūrusi visuomenės tyrimų kompanija, atliktos apklauso parodė, kad 65 procentai amerikiečių buvo nepatenkinti tuometiniu vyriausybės ir valdžios vykdomu darbu. Žmonės buvo nepasitenkinę valdančiuoju elitu ir tuo Donaldas Trumpas pasinaudojo genialiai naudodamas įprastą populistinę retoriką Žmonės prieš Elitą.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1882 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karina
  • Kodėl Donaldas Trumpas tapo JAV prezidentu?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kodėl Donaldas Trumpas tapo JAV prezidentu?. (2018 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-donaldas-trumpas-tapo-jav-prezidentu.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 16:54
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo