Kodėl Gediminas - yra didysis


Šiandieną Lietuvos tikruoju vadovu aš norėčiau matyti tokį pat žmogų, kaip Lietuvos kunigaikštis Gediminas – ne veltui jis yra vadinamas „Didysis kunigaikštis Gediminas“. Gediminas pasiekė savo titulą, žmonių garbę ir priešų baimę ne kaip tironas, kardu siekiantis valdžios, bet kaip puikus diplomatas, politinis veikėjas. Pavyzdžiui, kol Didysis kunigaikštis valdė Lietuva – ši šalis tapo galingiausia Rytų Europos valstybe. Bet Gediminas niekada nebuvo mūšio lauke, nes jis nėra karvedis. Budamas savo soste, jis žymiai sustiprino valstybės karinę galią galu gale – jis padarė taip, kad Vilnius atitiktų tų laikų Europos standartams.

Jis buvo labai protingas diplomatas, kuris daug ko pasiekė vien „žodžiais“. Šio charakterio bruožo kaip tik neužtenka šiuolaikiniams deputatams, prezidentams – jie negali padaryti nieko gero ir ieško pelno vien sau, nieko nedarydami piliečių naudai. O Gediminas galvojo tik apie savo gimtinę, apię jos ateitį, apie jos gyventojus. Jis klausė jų, bandė spręsti jų problemas, padaryti taip, kad LDK piliečiams gerai gyventusi.

Šiais laikais Lietuvoje labai truksta tokiu žmonių, kaip Didysis Gediminas. Nes visi žmonės „iš aukščiau“ bando spręsti tik savo problemas, arba politines, bet jie visiškai nesupranta, jog nuo viso šito labai kenčia jų gimtinės piliečiai, žmonės, kurie patys išrinko šiuos deputatus su viltimi, kad jie tie patys, kurie viską ištaisys, kuria pakels Lietuvą nuo kelių.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (219 žodžiai)
  • Mokykla
  • Seimuron1
  • Kodėl Gediminas - yra didysis
    10 - 2 balsai (-ų)
Kodėl Gediminas - yra didysis. (2014 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-gediminas---yra-didysis.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 10:06
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo