Kodėl jauni žmonės renkasi studijas užsienyje?


Kodėl jauni žmonės renkasi studijas užsienyje. ĮVADAS Temos aktualumas. Tyrimo tikslas –. Tyrimo uždaviniai. Kodėl jauni žmonės renkasi studijas užsienyje Užsienio universitetų perspektyva. Užsienio valstybių požiūris į studentą - ateities perspektyva studentui. Studijų kaina Lietuvoje yra per didelė. Erasmus studentu mainu programa. Koki yra Erasmus programos tikslai. Erasmus programos nauda studentui. Ateities perspektyva. Tyrimo rezultatai apie abiturientų pasirinkimą kur tęsti studijas ir aptarimas. Why young people go to study abroad rasius vaiginis , simona nistirenkaitė.

Tyrimo tikslas – parodyti kodėl jauni žmonės vis dažniau renkasi studijas užsienyje, nei lieka mokytis Lietuvoje.

Aptarti pagrindinius aspektus kodėl jauni žmonės išvyksta iš Lietuvos tęsti mokslus užsienyje.

Aptarti pasilikusiųjų mokytis Lietuvoje išvykimą pagal mainų programą Erasmus

Pristatyti tyrimo rezultatus apie abiturientų pasirinkimą kur tęsti studijas.

Užsienio valstybių požiūris į studentą- ateities perspektyva studentui.

Didžioji dalis studentų kurie renkasi mokslą užsienyje mano jog užsienio valstybėje yra kur kas geresnės sąlygos siekti karjeros. Daugelis jaunų žmonių savo ateities karjerą, svajonių įgyvendinimą sieja su būtent tokiomis valstybėmis kaip D. Britanija, Danija, JAV. Manau kad Lietuva skiria per mažai dėmesio savo busimiems specialistams ir dėl to daug komfortabiliau jaunimas gali jaustis užsienio valstybėse. Šios valstybės skiria didelį dėmesį aukštajam mokslui, jų universitetai yra pripažinti vieni geriausių visame pasaulyje. Daug lėšų skirdamos aukštajam mokslui jos parodo požiūrį į jauną žmogų, investuoja į jo karjerą. Be to, šios šalys daug lengviau išgyvena ekonominius nuosmukius ir sunkmečius, tad turi ką pasiūlyti savo piliečiams. Būtent šios galimybės ir vilioja. Taipogi labai svarbi priežastis yra vykdomos mokslo ir studijų reformos bei kiekvienais metais mažinama valstybės finansuojamų vietų skaičius ir čia yra labai didelė problema, nes jaunuoliai, žinodami, kad tiek pat kainuoja mokslas užsienyje ir Lietuvoje, tačiau smarkiai skiriasi jų kokybė, be abejo, renkasi geresnį variantą.

Studijų kaina Lietuvoje yra per didelė.

Tyrimas buvo atliktas remiantis abiturientų apklausa kurioje dalyvavo 98 abiturientai, jiems buvo užduodami klausimai kuriais buvo norėta išsiaiškinti jų koks yra jų mokymosi lygis ir kur jie galvoja tęsti studijas po vidurinės mokyklos baigimo.

Apklaustųjų respondentų dalis kuri mokosi prasčiau nei vidutiniškai visi planuoja studijas tęsti Lietuvoje. Vidutiniškai besimokantys abiturientai pasiskirstę įvairiai, su vidurkiu: 7- ketina likti Lietuvoje 30% ir 60% neapsisprendę, 8- ketina likti 40% ir 40% neapsisprendę. Aukštesniuosius vidurkius turintys mokiniai jau planuoja apie studijas užsienyje daugiau, turintys 9- planuoja 15% tęsti mokslus užsienyje, na o turintys aukščiausius įvertinimus ir esą tvirti apsisprendę dėl studijų renkasi užsienio universitetus net 30% iš 50% išvyks svetur, o likę 50% dar yra neapsisprendę, tad šis skaičius gali ir padidėti.

  • Pedagogika Rašinys
  • Microsoft Word 58 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1817 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasius
  • Kodėl jauni žmonės renkasi studijas užsienyje?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kodėl jauni žmonės renkasi studijas užsienyje?. (2015 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-jauni-zmones-renkasi-studijas-uzsienyje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:25
×