Kodėl kai kurie rašytojai vadinami moralistais?


Savo kūriniuose lietuvių rašytojai moko kaimo žmones laimingai gyventi bei išgyventi sunkmečius. Savo kūriniuose lietuvių rašytojai moko žmones atsigręžti į šeimą ir paguodos ieškoti brangiuose prisiminimuose. Taigi , galima teigti , kad Aputis kūryboje mokė tautą vadovautis amžinosiomis vertybėmis. Dar viena svarbi lietuvių literatūroje nagrinėjama tema – moraliniai klausimai. Taigi , galima teigti , kad Jonas Biliūnas siekė mokyti tautą laikytis žmogiškųjų vertybių.


Kiekvienas literatūrinis kūrinys yra unikalus ir nepakartojamas, kiekviename iš jų autorius nori skaitytojui perteikti vis kitas mintis, pamąstymus ar pamokymus. Vieni rašytojai renkasi tiesiog nukelti skaitytojus į savo fantazijų pasaulį, kiti jaučia pareigą žmones mokyti bei patarti, kaip gyventi yra teisinga ir kultūringa. Žymus rusų rašytojas Maksimas Gorkis teigė, jog „Išauklėti kultūringą žmogų padeda dvi jėgos: menas ir mokslas. Abi šios jėgos susijungia knygose“ . Žmonės visais laikas turėjo daugybę silpnybių, kurias norėdami išginti lietuvių literatūros atstovai savo kūriniuose ėmė vaizduoti ne tik įprastą kasdieninį tautos gyvenimą, bet ir tokį, koks jis turėtų būti, taip įgaudami rašytojų moralistų apibūdinimą. Taigi, ar iš tikrųjų galima teigti, kad lietuvių rašytojai savo kūryboje nevengia didaktikos?

Savo kūriniuose lietuvių rašytojai moko kaimo žmones laimingai gyventi bei išgyventi sunkmečius. Apšvietos epochos atstovas Kristijonas Donelaitis buvo ne tik grožinės lietuvių literatūros pradininkas, bet ir tautos tėvas, mokytojas, savo poemoje „Metai“ norėjęs pamokyti ir duoti naudingų patarimų kaimo gyventojams, kuriuos pats autorius įvardino kaip „būrus“.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (682 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deimantė
  • Kodėl kai kurie rašytojai vadinami moralistais?
    10 - 9 balsai (-ų)
Kodėl kai kurie rašytojai vadinami moralistais?. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-kai-kurie-rasytojai-vadinami-moralistais.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:01
×