Kodėl literatūroje vaizduojama kančia?


Kancia lietuviu literaturoje. Kancios vaizdavimas lietuviu literaturoje. Zmogaus kancia vaizduojama literaturoje. Del ko žmogus kenčia lietuvių literatūroje. Zmogaus kancia lietuviu literaturoje. Kenciantis zmogus literaturoje rasinys. Kalbejimo planas kancia lietuviu literaturoje. Kancia ir jos vaizdavimas lietuviu literaturoje. Kenčiantis žmogus. Kenciantis zmogus literaturoje.

Kodėl literatūroje vaizduojama kančia?

Kančia – bene būdingiausias požymis, kuriuo skiriasi Rytų filosofijos nuo Vakarų. Vakarai bando įveikti ją, o Rytai tai supranta kaip natūralų procesą. Lietuvių literatūrai kančios vaizdavimas taip pat nesvetimas. 11 klasės kurse dauguma kūrinių vaizduoja kenčiantį žmogų. Tad kodėl kenčiančio žmogaus vaizdavimas būdingas literatūrai?

Pirmiausia kančia yra stipraus žmogaus bruožas. Kenčiantis žmogus jau savo kančia išsiskiria iš minios. Tačiau dažnai, kaip būdinga Vakarų kultūrai, patyręs kančią asmuo, bando nuo jos pabėgti, manydamas, kad žmogus turi visą laiką būti linksmas ir džiaugtis gyvenimu. Bet tai literatūrai nerūpi, nes tai yra dauguma, minia. Ji renkasi unikalius, mąstančius žmones, stiprias asmenybes. Toks yra Vinco Mykolaičio - Putino romano „Altorių šešėly“ pagrindinis veikėjas Liudas Vasaris. Jis kenčia dėl savo dvilypumo ir iš jo kylančių sunkiai išsprendžiamų problemų: kaip reaguos tėvai į kunigystės atsisakymą, kaip elgtis su Liucija, baroniene, Aukse. Būdamas altruistas, jis savo kančią tik dar padidina, bet eidama tokiu gyvenimo keliu jo asmenybė tik stiprėja. Altruistas yra ir Jurgio Savickio novelės „Vagis“ veikėjas vaikas. Berniukas kančią tik įsivaizdavo, bet ji padarė gilų įspūdį vaikui ir privertė paleisti vagį.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 89 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (584 žodžiai)
  • Mokykla
  • Agnė
  • Kodėl literatūroje vaizduojama kančia?
    10 - 8 balsai (-ų)
Kodėl literatūroje vaizduojama kančia?. (2015 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-literaturoje-vaizduojama-kancia.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:00
×