Kodėl mes vienas kito negirdime? kaip šnekėtis ir klausytis?


Įvadas. Bendravimas su kitais. Bendravimas. Bendravimo būdai. Akių kontaktas. Veido išraiška. Gestai. Kūno kalba. Apranga bei išvaizda. Garsiniai būdai. Bendravimo principai. Bendravimo problemos. Narašytos taisyklės sėkmingo bendravimo link. Kaip išmokti klausytis pašnekovo? Kaip klausyti? Klausymasis ir girdėjimas. Klausymosi technikos. Bendravimo atgalinis ryšys. Kaip lavinti klausymosi įgūdžius. Dažniausiai daromos klaidos. Vidinės nesiklausymo priežastys. Išorinės nesiklausymo priežastys. Klausymosi nauda. Išvados. Naudota literatūra.

Šių laikų visuomenėje bendravimas ne retai yra komplikuotas, atsiradusios galimybės bendrauti su žmonėmis per atstumą neturint tiesioginio kontakto, žlugdo žmogaus gebėjimą bendrauti akis i akį. Tai yra internetiniai pokalbiai, pažintys, seksas telefonu ir visa kita. Kuo mūsų visuomenė darosi pažangesnė, modernesnė tuo žmogus tampa vis labiau atsiskyręs, individualus. Kiekvienas sėdime savam, uždaram automobilyje, eidami gatvėje net nepažvelgiame praeinantiems į akis, lyg jų nepastebėtume. Dažnai net neturime laiko tam tikram atviram bendravimui, kuris taip mums reikalingas.

Tik bendraudami galime pažinti save, nes žmonės su kuriais mes bendraujame tai lyg veidrodis, parodantis kokie mes esame, ką turėtume keisti arba kuo galėtume didžiuotis. Kad ir koks tas mūsų pasaulis modernus, bendravimas šiom dienom yra neišvengiamas, tad darykime tą sėkmingai. Duokime ir gaukime geras emocijas kontaktuose su žmonėmis kiekvienoje situacijoje.

Kelias į sėkmingą bendravimą yra ne kas kita, kaip mokėjimas klausyti. Jis, ko gero, yra svarbesnis negu mokėjimas pasakoti.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 54 KB
  • 2014 m.
  • 23 puslapiai (5111 žodžiai)
  • Danguole
  • Kodėl mes vienas kito negirdime? kaip šnekėtis ir klausytis?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kodėl mes vienas kito negirdime? kaip šnekėtis ir klausytis?. (2014 m. Sausio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-mes-vienas-kito-negirdime-kaip-sneketis-ir-klausytis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:26
×