Kodėl Motiejus Kazimieras Sarbievijus baroko rašytojas


Del ko verta gyventi sarbievijus. Baroko rasytojai. Sarbievijus analize. Gyvenimas kaip teatras sarbievijus. Sarbievijus barokas. Sarbievijus ir barokas. Motiejus kazimieras sarbievijus kuriniai. Sarbievijus odes. Motiejus kazimieras sarbievijus barokas. Motiejus kazimieras sarbievijus konspektas.

Kodėl motiejus kazimieras sarbievijus baroko rašytojas?

Motiejus kazimieras sarbievijus poetas, rašęs lotynų kalba, populiarus xvii a. Europoje. Vilniaus akademijos auklėtinis ir profesorius, popiežiaus urbono viii premijos laureatas, rašė odes, epigramas, himnus, eilėraščius. Motiejus kazimieras sarbievijus buvo baroko rašytojas.

Pradedant barokas turėjo daugybę kintančių ir besimainančių atspalvių, darniai jungė priešingus ir kontrastingus dalykus: egoistinę aroganciją, besaikė prabangą, purviną skurdą, karališka rafinuotumą, valstietišką šiurkštumą. Gyvenimas ir tikrovė suvokiami kaip iliuzija, regimybė, teatras.

Iš kūrinio „meilės ir jėzaus medžioklė“

Kristau, patinka tau būt medžiojamam, man gi – medžioti

Kaip tau patinka medžiot, man – būt pagautai saldu.

Kūrinyje ryškiai matomos priešingybės: žmogus persekioja tikėjimą, bet vėliau tikėjimas(kristus) ateina į žmogaus širdį ir žmogus randa viltį gyventi(tampa saldu).

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (366 žodžiai)
  • Justas
  • Kodėl Motiejus Kazimieras Sarbievijus baroko rašytojas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kodėl Motiejus Kazimieras Sarbievijus baroko rašytojas. (2012 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-motiejus-kazimieras-sarbievijus-baroko-rasytojas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:34
×