Kodėl naujausioje lietuvių literatūroje daugėja kūrinių karo, pokario temomis?


Kodėl naujausioje lietuvių literatūroje daugėja kūrinių karo , pokario temomis ?

Karas yra konfliktas tarp valstybių, tautų, etninių, politinių ar socialinių grupių, kuriame organizuotai naudojami ginklai ir fizinė jėga. Dažnai jį lydi badas, tremtis bei genocidas. Šiomis sąlygomis atsiskleidžia tikrasis žmogaus charakteris, jo savybės bei vertybės. XXI amžiuje vis daugėja kūrinių karo, pokario temomis. Juose nagrinėjamos įvairios etinės problemos: gėrio ir blogio kova, laimės, gyvenimo prasmės bei žmogaus paskirties ieškojimas. Taigi, karo bei pokario temos yra vienos iš svarbiausių lietuvių literatūroje.

Visų pirma, kūrinių karo tema daugėja, nes autoriai skatina mus susimąstyti apie savo gyvenimą, peržvelgti vertybes. XXI amžiuje yra daug žmonių, trokštančių vien materialinės gerovės, pinigų. Literatūra karo tema mums padeda suprasti, kad svarbu ne tai, o šeima, meilė ir laisvė. Puikų pavyzdį matome Alvydo Šlepiko, režisieriaus, aktoriaus, prozininko, romane ,,Mano vardas – Marytė“. Šis kūrinys yra išrinktas geriausia 2012 metų knyga suaugusiems. Tai įrodo, kad ši tema lietuviams yra įdomi ir aktuali. Romane pasakojama apie Antrojo pasaulinio karo pabaigoje gyvenančius Rytų Prūsijos pasienio miestelio gyventojus: našlės, vaikai ir seneliai. Kūrinyje vaizduojamiems žmonėms šis metas prilygo fronto padėčiai: socialinis chaosas, badas, šaltis, legalus sovietų kareivių siautėjimas, plėšikavimas, moterų žaginimas ir žudynės.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1079 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabrielė
  • Kodėl naujausioje lietuvių literatūroje daugėja kūrinių karo, pokario temomis?
    10 - 8 balsai (-ų)
Kodėl naujausioje lietuvių literatūroje daugėja kūrinių karo, pokario temomis?. (2015 m. Spalio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-naujausioje-lietuviu-literaturoje-daugeja-kuriniu-karo-pokario-temomis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:05
×