Kodėl piliečiai renkasi valstybės tarnautojo profesiją? Kas lemia tokį pasirinkimą Lietuvoje – noras tarnauti visuomenei ar ekonominės – socialinės paskatos?


Įvadas. Valstybės tarnyba. Motyvacija. Atlygis. Darbo aplinka. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kasdien juos matome, kasdien susiduriame, kasdien kalbame ir karts nuo karto pagalvojame – kodėl, kaip ir daugybę klausimų sau užduodame, kodėl būtent „jie“ pasirenka tokias profesijas. Kas juos paskatina būti valstybės tarnautojais, ar geranoriškumas ir patriotiškumas, bent dalele prisidėti prie visuomenės kūrimo ir noras tarnauti savo šaliai, ar noras gyventi geriau pačiam, gaunant dideles pajamas, būti pripažintam visuomenės, visuomet matomam ir aptariamam ir užtikrinant geresnį gyvenimą sau, o ne valstybei.

Tačiau valstybės tarnautojų profesijų yra begalės. Nuo eilinių pareigūnų ir ministerijų darbuotojų iki parlamentarų. Kiekviena jų yra kitokia, kiekviena suteikia skirtingas galimybes ir siekius. Todėl tyrimo tikslumas negali būti visiškai tikslus, nes viskas priklauso nuo pačio žmogaus, nuo jo sąžinės ir nuo norų.

Bandysiu pasigilinti į Lietuvos atvejį, apžvelgdama literatūrą, bei internetinius portalus (pvz. pasienis.lt, pasienietis.lt, lrytas.lt ir t.t.), bei įvairius straipsnius ir paanalizuoti dėl kokių priežasčių Lietuvos piliečiai renkasi valstybės tarnautojo profesiją? Ar dėl noro tarnauti visuomenei ar juos tai paskatina ekonominiai – socialiniai tikslai. Kas juo motyvuoja eiti tokias pareigas ir tarnauti tokiose srityse.

Taip pradėdama darbą pradėsiu nuo apibrėžimų ir pereisiu prie tyrimo, peržvelgdama statistinius duomenis, kuriuose nurodomas valstybės tarnautojų atlygis ir nuo ko jis priklauso ir ar tai įtakojo jų pasirinkimą ir suteikiama motyvaciją peržiūrėsiu, kas labiau skatina, ar kažkokie gaunami vidiniai ir gilesni užmojai ar visgi piniginiai. Darbo pabaigoje pateiksiu atitinkamas išvadas.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1916 žodžiai)
  • Tyrinėtoja
  • Kodėl piliečiai renkasi valstybės tarnautojo profesiją? Kas lemia tokį pasirinkimą Lietuvoje – noras tarnauti visuomenei ar ekonominės – socialinės paskatos?
    10 - 8 balsai (-ų)
Kodėl piliečiai renkasi valstybės tarnautojo profesiją? Kas lemia tokį pasirinkimą Lietuvoje – noras tarnauti visuomenei ar ekonominės – socialinės paskatos?. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-pilieciai-renkasi-valstybes-tarnautojo-profesija-kas-lemia-toki-pasirinkima-lietuvoje-noras-tarnauti-visuomenei-ar-ekonomines-socialines-paskatos.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 24 d. 07:10
×