Kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų kūrybinis palikimas? (2 variantas)


Kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų kūrybinis palikimas justinas marcinkevicius. Kodel šiandien prieštaringai vertinamas salomejos neris sovietmečio kūrybinis palikimas?.

Kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų kūrybinis palikimas ? 10 Poteme. Autoriai Salomeja Neris Balys Sruoga , Justinas Marcinkevičius. Raktazodziai sovietmecio ideologija represija , tevynes laisve sovietizmas. Kuriniai ,, Lietuvai " ,, Dievu miskas ,, Mazvydas ". Vienintelis savigynos budas - susikurti psichologini gaubta is kulturiniu vertybiu. Kurinys nebuvo leistas spausdinit dėl nesunkiai atpažįstamų paralelių su lietuvių lemtimis Stalino Siberijos gulaguose.


Izanga: Žodžio laisvė – tai laisvas ir nuo nieko nepriklausantis nuomonės reiškimas šių dienų visuomenėje, spaudoje, kūryboje ir kituose informacijos šaltiniuose. Tačiau kaip gyveno žmonės, kurie negalėjo taip laisvai reikšti savo mintis? Tai buvo sovietmečio laikai, kai žmonėms buvo per prievartą peršama kitu ideologija. Jie tarsi neturėjo savo nuomonės, turėjo reikšti tik tai, kas jiems buvo liepiama. Tai buvo niūrūs laikai tiek žmonėms, tiek kūrybai. Rašytojams buvo liepiama kurti tik valdžią gerbiančius ir ją išaukštinančius kūrinius. Rašytojams nebuvo suteikiama laisvė kurti tai, ką jie patys nori. O tie, kurie nepaklusdavo šiems įsigaliojusiems įstatymams buvo sodinami į kalėjimus, baudžiami bausmėmis ir net žudomi.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (453 žodžiai)
  • Mokykla
  • Edvardas
  • Kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų kūrybinis palikimas? (2 variantas)
    10 - 2 balsai (-ų)
Kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų kūrybinis palikimas? (2 variantas). (2016 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-siandien-priestaringai-vertinamas-sovietmeciu-zymiu-lietuviu-rasytoju-kurybinis-palikimas-2-variantas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:08
×