Kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų kūrybinis palikimas?


Prieštaringas sovietmečio lietuvos literatūros vertinimas. 10.kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų kūrybinis palikimas?. Zymiu zmoniu mintys apie sovietmeti.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Tema: 10. Kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų kūrybinis palikimas?

Kalbėjimo potemė 12 klasei 2017 m. 10 temos kalbėjimo pavyzdys. Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Šioje temoje nagrinėjama sovietmečio rašytojų kūryba. Puikus pavyzdys rašantiems kalbėjimą šia tema.

Suformuotos potemės pavadinimą rasite parsisiuntę potemę, rekomenduojame jį pasikeisti pagal save.


Žodžio laisvė – tai laisvas ir nuo nieko nepriklausantis nuomonės reiškimas šių dienų visuomenėje, spaudoje, televizijoje, kūryboje ir kituose informacijos gavimo šaltiniuose. Šių dienų žmonėms žodžio laisvė atrodo kaip paprastas ir niekuo neišsiskiriantis reiškinys, tiesiog – kasdienybė. Tačiau taip buvo ne visada. Šią laisvę Lietuvos tauta iškovojo kruvinuose karuose. Tačiau kaip gyveno žmonės, kurie negalėjo taip laisvai reikšti savo mintis? Tai buvo sovietmečio laikai, kai žmonėms buvo per prievartą peršama kitų nuomonė ir ideologija. Jie tarsi neturėjo savo nuomonės, turėjo reikšti tik tai, kas jiems buvo liepiama. Tai buvo niūrūs laikai tiek žmonėms, tiek kūrybai. Mat rašytojams buvo liepiama kurti tik valdžią gerbiančius ir ją išaukštinančius kūrinius, poemas, sonetus. Rašytojams nebuvo suteikiama laisvė kurti tai, ką jie patys nori. O tie, kurie nepaklusdavo šiems įsigaliojusiems įstatymams buvo sodinami į kalėjimus, baudžiami įvairiausiomis bausmėmis ir net gi žudomi. Tad tų dienų rašytojams jokia žodžio laisvė negaliojo. Šiandieniniams žmonėms tokia sovietmečio kūryba nėra pilnai suprantama. Jie, kaip žmonės užaugę laisvo žodžio reiškimo metu, negali pilnai suprasti to meto žmonių prievonės rašyti ne savo, o kitų peršamomis temomis. Štai kodėl šiandien savo viešajame lietuvių kalbos kalbėjime noriu plačiau panagrinėti sovietmečio laikotarpio įtaką to meto žymių rašytojų vertinimui šiais laikais.

Kodėl šiandien prieštaringai vertinamas sovietmečiu žymių lietuvių rašytojų kūrybinis palikimas?. (2017 m. Sausio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/kodel-siandien-priestaringai-vertinamas-sovietmeciu-zymiu-lietuviu-rasytoju-kurybinis-palikimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:11