Kodėl šiandien svarbi didingos Lietuvos vizija?


Misija sibiras rasinys. Ekonomine lietuvos reklama m. husoviano ,,giesmeje apie stumbrą". Giesme apie stumbra rasinys. Giesme apie stumbra vertybes. Husovianas giesmė apie stumbrą tautiškumas. Referatai apie misija sibiras. Misija sibiras referatas. Mikalojus husovianas giesmė apie stumbrą. Ekonomine lietuvos reklama giesmeje apie stumbra. Giesme apie stumbra lietuvos ivaizdis.

Kodėl šiandien svarbi didingos Lietuvos vizija?

Vargu ar šiais laikais Lietuva būtų pavadinta didinga šalimi. Laikui bėgant keitėsi papročiai, idealai, tradicijos, įsitikinimai, požiūriai. Mūsų tauta vis mažiau dėmesio skiria savo gimtajai kalbai, savitos kultūros saugojimui, puoselėjimui. Vadinasi, Lietuva praranda valstybingumą, tautiškumą, todėl šiandien svarbu kurti didingos Lietuvos viziją.

Siekiant Lietuvos didingumo, visų pirma, reikia sukurti idealios šalies įvaizdį. Lietuvos išskirtinumą ir idealumą puikiai atskleidžia renesanso poetas Mikalojus Husovianas kūrinyje „Giesmė apie stumbro išvaizdą, žiaurumą ir medžioklę“. Autorius poetizuoja Lietuvos peizažą, miškus, iškelia natūralios gamtos grožį, naudą: „Žemė derlinga, naši <...>, galvijų būriais po laukus ir miškus pasiskleidę <...>, miškai žalieji <...> teikia gėrybių gausių.“ Šiame kūrinyje norima padaryti gerą, neišdildomą įspūdį apie mūsų kraštą. Ir šiais laikais tauta turėtų rūpintis savo šalimi ir užtikrinti gamtos grožio išlaikymą.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (329 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dovile
  • Kodėl šiandien svarbi didingos Lietuvos vizija?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kodėl šiandien svarbi didingos Lietuvos vizija?. (2012 m. Spalio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-siandien-svarbi-didingos-lietuvos-vizija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:40
×