Kodėl svarbu įsipareigoti?


Isipareigojimas tevynei. Ar zmogus privalo isipareigoti savo tevynei. Kodel privalau isipareigoti. Kodel zmogus turi isipareigoti tevynei. Ar zmogus privalo isipareigoti tevynei. Ar zmogus privalo isipareigoti savo tevynei?. Ka reiskia buti isipareigojimas tevynei. Kodel ne visi vienodai supranta pareiga. Pareigos jausmas rasinys. Kas yra įsipareigojimas.

Kodel svarbu isipareigoti? Lietuvių rašinys.

Pasaulyje gyvena daugybė įvairių žmonių.Visi jie atrodo ir elgiasi skirtingai: vieni iš jų pasižymi gražia išvaizda, protu ar fizinėmis savybėmis, o kiti turi vidinių būdo privalumų, tokių, kaip supratigumas ar gebėjimas įsipareigoti. Įsipareigojimas - tai teigiama žmogaus būdo savybė, kai yra gebama prisiimti atsakomybę ir visiškai atsakyti už savo veiksmus. Šia savybe pasižymi protingi, savimi pasitikintys asmenys. Deja, tai būdinga tik nedaugeliui iš mūsų. Todėl įdomu, kodėl kaikurie žmonės atsisako įsipareigoti?

Dėl skirtingos žmonių visuomenės, ne visi pareigą supranta vienodai. Daugeliui žmonių pareiga pasireiškia, kaip sąžinės paliepimas, kaip valia, kaip savęs palenkimas užsibrėžtiems tikslams realizuoti.Tačiau pareiga yra ir išgyvenimas, t.y. “pareigos jausmas”, kurį daugelis žmonių pamiršta. Dar kiti žmonės pareigą tapatina su išoriniais reikalavimais, kuriuos kelia ir išreiškia priedermėmis. Nors “pareiga” ir “priedermė” artimos sąvokos, bet ne tos pačios. Priedermė palaikoma viešosios nuomonės ir kitų išorinių sankcijų. O pareiga žmogaus savimonės reiškinys, vidinis imperaktyvumas. Priedermę vykdyti galima formaliai, nesuinteresuotai. O pareiga visuomet vykdoma su iniciatyva, aktyviai, kūribingai. Priedermės požiūriu žmogus yra objektas, į kurį nukreipti išoriniai reikalavimai, pareigos atžvilgiu-jis subjektas, pats aktyviai veikiantis.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (675 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jolita
  • Kodėl svarbu įsipareigoti?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kodėl svarbu įsipareigoti?. (2012 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-svarbu-isipareigoti.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:36
×