Kodėl svarbu išsaugoti gimtąją kalbą pasaulio kalbų kontekste - kalbėjimo potemė


Kodėl svarbu išsaugoti gimtąją kalbą pasaulio kalbų kontekste - kalbėjimo potemė Mikalojus Daukša. Martynas Mažvydas. Kalbėjimo planas. Informacijos šaltiniai.


Visų antra, išsaugoti gimtąją kalbą svarbu todėl, kad per kalbą yra skleidžiamas patriotiškumas. Manau , kad gimtosios kalbos saugojimas, jos gynimas, mylėjimas bei skleidimas kitiems tautiečiams parodo tikrąjį žmogaus patriotiškumą. Panašią poziciją parodo ir labai svarbus XVI amžiaus Lietuvai žmogus Martynas Mažvydas. Mažvydas parašė pirmąją lietuvišką knygą , kurią sudarė giesmės , maldos, ir abecėlė , kuri buvo pritaikyta žmonėms, kurie nemokėjo skaityti. Mažvydas ,, Katekizme‘‘ ragino žmones išmokti skaityti lietuviškai bei skleisti lietuvių kalbą kitiems. M. Mažvydas per kalbą skleidė patriotiškumą, siekė, kad tautiečiai būtų dori krikščionys, galėtų skaityti ,,Katekizmą‘‘ bei mokyti savo vaikus, net neišeidami iš namų. Toks Mažvydo darbas davė pradžią visai Lietuvos kalbos istorijai. Manau, kad tai parodo didžiausią žmogaus patriotiškumą savo valstybei. Labai skaudu tai, jog kai kurie žmonės to nevertina ir nesupranta, jog kalba yra neatsiejama nuo tautos kultūros. Kurią būtina puoselėti, jog ji paprasčiausiai nedingtų kitų pasaulio kalbų kontekste. Todėl jaunimui reikėtų skiepyti ne tik patriotiškumą, į kurį iš dalies įeina ir gimtosios kalbos meilė, tačiau pačios kalbos svarbą. Svarbu, jog jie suprastų kiek visko teko iškęsti bei patirti mūsų kalbai.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1101 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Evelina
  • Kodėl svarbu išsaugoti gimtąją kalbą pasaulio kalbų kontekste - kalbėjimo potemė
    10 - 2 balsai (-ų)
Kodėl svarbu išsaugoti gimtąją kalbą pasaulio kalbų kontekste - kalbėjimo potemė . (2018 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-svarbu-issaugoti-gimtaja-kalba-pasaulio-kalbu-kontekste-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 01 d. 00:59
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo