Kodel tokia populiari emigracija


Emigracija – geresnio gyvenimo link. Jaunimo emigracija Lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Visais laikais vyko gyventojų judėjimas. Žmonės keliauja į įvairias šalis ieškodami geresnio gyvenimo. Maža dalis gyventojų emigruoja dėl kitų priežasčių, nes visi norėtų gyventi savo gimtinėje, kur sava kalba, papročiai, tradicijos. Tiek prieš tūkstančius metų, tiek dabar, geresnio gyvenimo sąlygos viliojo palikti savąją gimtinę. O štai būtent XXIa., kai daugelyje šalių vyrauja krizės, išaugęs nepasitikėjimas savo šalies valdžia, žmonės ypatingai renkasi emigranto kelius.

Ar savoje tėvyne gyventi taip blogai, kad vis daugiau ir daugiau jaunų žmonių palieka savo gimtus namus? Mūsų šalyje jaunimas ypač dažnai renkasi emigraciją, todėl Lietuvoje apie tai kalbama gana dažnai, mūsų šalį kiekvienais, metais palieka nemaža dalis gyventojų. Tiesa, didžiausias emigrantų srautas iš Lietuvos išvyko 2010m, vėliau skaičius kiek sumažėjo, tačiau vistiek tebėra didelis.

Ši tema aktuali todėl, kad šiandieniniame gyvenime daug kalbama apie pokyčius demografijos procesuose: vienas iš tų pokyčių , emigracija. Lietuvoje vykstantys politiniai, socialiniai bei ekonominiai pokyčiai padarė esminį poveikį tarptautinės emigracijos procesui. Emigracija sprendžia ir kuria įvairias ekonomines, socialines problemas. Pastaruoju metu labai daug žmonių pasidarė sunku rasti darbą, kurio atlygis, darbo sąlygos ir socialinės garantijos tenkintų jų poreikius. Gyventojams emigracija yra tarsi išsigelbėjimas pagerinti savo gyvenimo sąlygas, pakeičiant savo gyvenamąją ir darbo vietas, todėl šiomis dienomis Lietuvoje itin opia problema tampa emigracija iš Lietuvos. Emigracijos metu prarandami ne tik ir ne tiek mokesčių mokėtojai, kiek piliečiai, lemiantys Lietuvos likimą. Emigracija iš Lietuvos vyksta jau pusantro šimto metų, tik niekada ji nebuvo tokio masto – kad taip smarkiai mažėtų pati tauta. Emigracija, kaip procesas, turi didžiulę įtaką ne tik žmonių gyvenimams , bet ir valstybės politikai Todėl, manau, kad iškyla būtinybė ieškoti efektyvių būdų kaip mažinti šį socialinį procesą.

Šiandieninėje visuomenėje susilaukiama daug kritikos ar patyčių, kai priimamas vienas ar kitas lemtingas sprendimas, susijęs su mūsų asmeniniu gyvenimu.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 85 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2021 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabriele
  • Kodel tokia populiari emigracija
    10 - 5 balsai (-ų)
Kodel tokia populiari emigracija. (2016 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-tokia-populiari-emigracija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 22:01
×