Kodėl tokios svarbios profesinės apskaitininkų organizacijos ir kodėl jos savo veikloje stengiasi atsiriboti nuo valdžios struktūrų?


Užduotis. Kodėl tokios svarbios profesinės apskaitininkų organizacijos ir kodėl jos savo veikloje stengiasi atsiriboti nuo valdžios struktūrų. Visos sudėties. Trumpos formos. 200x. spalio. Uab „ Vėjas “ 200x. Pajamos už parduotą produkciją. Sąnaudos , patirtos uždirbant pajamas. Pelnas ii. Ilgalaikis turtas. Trumpalaikis turtas. Turto iš viso. Nuosavas kapitalas. Dotacijos , Subsidijos. Mokėtinos sumos ir įsipareigojimai. Nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų iš viso.

1 užduotis. Kodėl tokios svarbios profesinės apskaitininkų organizacijos ir kodėl jos savo veikloje stengiasi atsiriboti nuo valdžios struktūrų?

Apskaitininkai jau nuo senų laikų pradėjo burtis į tam tikras profesines organizacijas, kuriose spręsdavo ir iki šiol sprendžia aktualius apskaitos klausimus. Nacionalinės apskaitininkų organizacijos atlieka tokį darbą, kurio jokiu būdu negalėtų padaryti pavieniai apskaitos darbuotojai. Tai platūs moksliniai tyrimai, taisyklų, pagal kurias turi būti vedama apskaita, kūrimas, geriausių apskaitos metodų propagavimas ir diegimas praktikoje. Tai ir yra pagrindinė apskaitininkų vienijimosi į tam tikras organizacijas priežastis. Apskaitininkai privalo patenkinti visų visuomenės narių poreikį gauti objektyvią informaciją apie vieną ar kitą įmonę. Apskaitos metodikos suvienodinimas – dar viena priežastis, dėl kurios apskaitos darbuotojai vienijasi į profesines organizacijas. Kiekvienoje valstybėje paprastai būna keletas apskaitininkus vienijančių organizacijų. Konkuruodamos ir bendradarbiaudamos jos ilgainiui pasidalija veiklos sferomis ir dirba tam tikrose specializuotose srityse.

Ne visuomet lengva paaiškinti nevienareikšmius santykius tarp profesionalių apskaitininkų organizacijų ir kurios nors valdžios struktūrų. Valstybė turi rūpintis jos teritorijoje kuriamos apskaitinės informacijos tikslumu ir išsamumu. Pirmiausia dėl to, kad be šio palaipsniui nuo įmonių iki sektorių, regionų ir valstybės lygio didėjančio informacijos kiekio vyriausybė negalėtų daryti jokio poveikio ekonomikai.

  • Apskaita Aprašymas
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1117 žodžiai)
  • Ernesta
  • Kodėl tokios svarbios profesinės apskaitininkų organizacijos ir kodėl jos savo veikloje stengiasi atsiriboti nuo valdžios struktūrų?
    10 - 6 balsai (-ų)
Kodėl tokios svarbios profesinės apskaitininkų organizacijos ir kodėl jos savo veikloje stengiasi atsiriboti nuo valdžios struktūrų?. (2015 m. Gruodžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-tokios-svarbios-profesines-apskaitininku-organizacijos-ir-kodel-jos-savo-veikloje-stengiasi-atsiriboti-nuo-valdzios-strukturu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:29
×