Kodėl vaikams svarbu žaisti?


Mamos , tėvo ir kitų artimųjų balsai , jų prisilietimas. Žaidimai su suaugusiais , pirmieji žaislai. Pirmieji vaiko žaidimai susiję su jutimų lavinimu ir jutiminės patirties įgijimu. Sensoriniai žaidimai. Taip pat gana anksti vaikai pradeda žaisti. Motorinius žaisimus Judesio žaidimus. Kai vaikai pradeda suprasti simbolio reikšmę. Žaidimai su taisyklėmis. Apibendrinant naudą , kurią vaikas patiria ankstyvojoje vaikystėje žaisdamas , galima išskirti svarbiausias žaidimų funkcijas. Žaidimai skatina pažintinį vaiko vystymąsi. Žaidimai skatina psichosocialinį vaiko vystymąsi. Žaidimai leidžia spręsti emocines problemas , vidinius konfliktus.


Žaidimas – vaiko saviraiška, vaiko asmenybės tobulėjimo pradžia. Vaikai iš prigimties mėgsta žaisti, todėl bet kokiai progai pasitaikius viską paverčia žaidimu. Suaugusieji, taikydamiesi prie vaiko, taip pat yra įtraukiami į žaidimų pasaulį, pvz., šaukštą košės skraidina kaip lėktuvėlį, maudynes vonioje paverčia guminių ančiukų lenktynėmis ar laivų mūšiu, o prieš miegą nusikelia į pasakų karalystę. Žaidimai lavina vaiko protą, kūną ir sielą, todėl be galo svarbu – tiesiog leisti vaikams žaisti.

Žaidimas yra vyraujanti vaiko veikla ankstyvaisiais gyvenimo metais. Pradedančių vaikščioti vaikų žaidimai skiriasi nuo ikimokyklinio amžiaus vaikų. Tuo metu, kai vaikas auga ir įgyja patirties, jų žaidimai tampa vis sudėtingesni.

Patys pirmieji naujagimio „ žaislai“ – mamos, tėvo ir kitų artimųjų balsai, jų prisilietimas. Pirmąją gyvenimo savaitę naujagimis dar nesuvokia savo kūno ir aplinkos, mažai skiria šviesą, tamsą, spalvas, tačiau turi įgimtą poreikį bendrauti.

Žaidimai su suaugusiais, pirmieji žaislai. Geriausias draugas, su kuriuo galima žaisti pirmais metais yra suaugęs žmogus, kurį vaikas gerai pažysta, ir kuriuo pasitiki.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (705 žodžiai)
  • Kolegija
  • Miglė
  • Kodėl vaikams svarbu žaisti?
    10 - 2 balsai (-ų)
Kodėl vaikams svarbu žaisti?. (2020 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-vaikams-svarbu-zaisti.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 02:06
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo