Kodėl vienos kalbos yra populiarios, tampa netgi tarptautinio bendravimo kalbomis, o kitoms kyla grėsmė išnykti


Kodėl vienos kalbos yra populiarios, tampa netgi tarptautinio bendravimo kalbomis, o kitoms kyla grėsmė išnykti.


Kalba - tai kiekvienos tautos simbolis. Pasak Jono Jablonskio „kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia“. Tačiau šiais vis labiau globalizuojančiais laikais spėjama, kad iš šiandien pasaulyje egzistuojančių kalbų ir dialektų (tarmių) liks mažiau negu pusė. Tad savo kalboje bandysiu atskleisti priežastis , dėl kurių vienos kalbos yra populiarios, jos tampa netgi labiausiai vartojamomis kalbomis pasaulyje, o kitoms kyla grėsmė išnykti.

Visų pirma, manau, populiariomis tampa tos kalbos, kuriomis šneka dauguma pasaulio gyventojų, o tos kuriomis kalba tik vienetai, manoma, kad yra nereikalingos. Su šia mintimi, drįstu teigti, kad sutiktų daugelis žmonių, nes mokant populiaresnes kalbas mums bus paprasčiau šiame pasaulyje bendrauti su įvairaus tipo žmonėmis bei įvairiais reikalais. Įrodyti šį teiginį, nėra sunku. Štai šią mintį patvirtinantis pavyzdys:iš labiausiai paplitusių pasaulyje kalbų yra anglų kalba, ji oficiali daugumoje pasaulio valstybių. Angliškai kalbant galima išgirsti net pačiame atokiausiame pasaulio kampelyje. Gyvenant XXI amžiuje, nenuostabu, kad ir pačioje Lietuvoje įsigalėjo ta pati anglų kalba.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (812 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eimas
  • Kodėl vienos kalbos yra populiarios, tampa netgi tarptautinio bendravimo kalbomis, o kitoms kyla grėsmė išnykti
    10 - 4 balsai (-ų)
Kodėl vienos kalbos yra populiarios, tampa netgi tarptautinio bendravimo kalbomis, o kitoms kyla grėsmė išnykti. (2016 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-vienos-kalbos-yra-populiarios-tampa-netgi-tarptautinio-bendravimo-kalbomis-o-kitoms-kyla-gresme-isnykti.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 04:14
×