Kodėl žmogus jaučia pavydą ir pyktį?


Kodėl žmogus jaučia Pavydą ir Pyktį? (Aristotelis ir Francis BekonasTikslas. Atsakyti, kas yra pyktis ir pavydas. Pavydas – vienas klastingiausių jausmų. Pyktis. Pyktis – emocija, kylanti, kai kliudoma patenkinti svarbų poreikį ar norą. Aristotelis. Amžiaus. Aristotelis rašo, jog pykstantis žmogus sielvartauja. Žmogus-sielvartaujantis dėl nepelnytos kitų nesėkmės. “Žmonėms,ką nors pasiekusiems greitai. Francis Bekonas. XVI amžiaus  anglų. Francis Bekonas mano jog, žmogus neturintis dorybių. Visada pavydūs tie. “Pavydas yra iš visų aistrų įkyriausia ir nepasotinama. Palyginimas. Arsitotelis (IV a. Išvados. Pyktis yra trumpalaikis. Šaltiniai.


Tikslas:Atsakyti, kas yra pyktis ir pavydas.UŽDAVINIAI:Susipažinti su pykčio ir pavydo sąvokomis,Susipažinti su filosofais.Išnagrinėti pykčio ir pavydo sąvokas, pagal filosofus.Pateikti savo nuomonę.Palyginti filosofų mintis.

Aristotelis rašo, jog pykstantis žmogus sielvartauja, neapkenčiantis – ne. Laikas išdildo pyktį, o neapykantos- ne. Anot jo, pavydas yra tam tikras sielvartas, kylantis matant, kad panašūs žmonės sėkmingi. Pavydime tik panašiems arba bent atrodantiems panašiais į mus žmonėms. Šiomis dienomis pykčio labai daug, o priežastys smulkmeniškos. Pritariu filosofui, jog sielvartauja labiau pykstantis žmogui, nei neapkenčiantis, nes pyktis yra trumpalaikis jausmas. Mes pykstame, vėliau atleidžiame, o neapykanta pajaučiama kai esame įskaudinti, užgauti. Pavydas šiomis dienomis ypač dažnas reiškinys, nes kiekvienas norime pasirodyti kuo gražesnis ar protingesnis, tačiau nesame lygūs ir neturime tokių pačių galimybių.

Žmogus-sielvartaujantis dėl nepelnytos kitų nesėkmės, gyvūlys- džiaugsis arba bent nesielvartaus, kai kitiems pelnytai bloga. Taigi žmogų gimdo žmogus, gyvulį – gyvulys. Galima pastebėti, jog ir dabar, kai žmogui nesiseka, visi aplink pašaipiai juokiasi, o kai sekasi už nugaros apkalbinėja, pavydi.

Arsitotelis (IV a.) ir Francis Bekonas (XVI a.) mąstė panašiai, nors ir amžiai jų skiriasi. Aristotelis pyktį įvardija kaip sielvartą, kerštą ir sako, jog laikas išdidldo pyktį, o Francis Bekonas mano, jog pyktį galima numalšinti kerštu atėjus jo laikui.

  • MS PowerPoint 361 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (787 žodžiai)
  • Kolegija
  • Neda
  • Kodėl žmogus jaučia pavydą ir pyktį?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kodėl žmogus jaučia pavydą ir pyktį?. (2019 m. Birželio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kodel-zmogus-jaucia-pavyda-ir-pykti.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 09:25
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!