Koge uostas


Laivybos referatas. Koge uosto tipas bei jo valdymas. Infrastruktūra ir jos parametrai. Superstruktūra ir jos parametrai. Uosto statistika. Uosto stipriosios ir silpnosios pusės. Galima uosto plėtra. Išvados. Literatūra.


Koge uostas yra įsikūręs Danijoje, maždaug už 40 km į pietus nuo sostinės Kopenhagos. Šiam uostui jau 1000 metų, jis laikomas vienas seniausių uostų Danijoje. Uostas pasižymi krovinių įvairove, kuriuos jis gali perkrauti, todėl yra laikomas universaliu. Kraunami birūs kroviniai, generaliniai kroviniai, skysti korviniai, naftos produktai, konteineriai bei ro-ro kroviniai. Suteikia nemažai ir kitokių paslaugų kaip:

Koge uostas yra gerai žinomas kaip municipalinis uostas. Tai reiškia, jog uostas yra valdomas Koge miesto komisijos ir uosto tarybos, kurią sudaro 7 miesto išrinkti asmenys.

Uosto infrastruktūra ir superstruktūra priklauso miestui, bet yra nuomojama pivačiam verslui. Tai reiškia, jog privačiam verslui nuomojamo uosto teritorijoje esanti žemė, kranai, krantinės ir kita. Taip pat miesto komisija vykdo tokias paslaugas:

kaip geriamojo vandens ir elektros energijos pardavimą uoste;

alieka šiušklių surinkimą iš prisišvartavusių laivų.

Šio miesto infrastruktūra priklauso miestui, todėl jis turi prižiūrėti uosto akvatorijas, krantines, molus, navigacines sistemas, bendro naudojimo kelius, gležinkelius, energetines ir kitas linijas. Uosto kanalo ilgis yra apie 800 m, o plotis apie 25m, gylis siekia 8 m, todėl gali priimti laivus iki 150 m su 6,7 m maksimalia grimzle. Laivams, pagal jų tipus, yra skirti birių krovinių, skystų krovinių, generalinių krovinių, ro-ro krovinių ir keltų terminalai.

Koges uosto keltai ir ro-ro terminalai turi 3 stacionarias pakrovimo vietas ir vieną perkeliamą. Pakrovimo vieta yra 25 m pločio, o krantinių ilgiai - 180 m ir 140 m. Vien keltų terminalas užima 25 tūkst. km2 teritoriją, kurioje įrengta laukimo vieta keleiviams ir įvairūs biurai. Koges uostas yra Skandinavijos Transporto Centro (STC) dalis, kuris Sjealando regione užima svarbią verslo bei transporto rolę ir tiesiogiai jungiasi su Europos greitkelių, geležinkelių ir vandens kelių tinklais. STC yra ir toliau vystomas, todėl vis daugiau įmonių renkasi STC. Skandinavijos transporto sistema jungiasi tiesiogiai su Danijos greitkeliais (E20, E47 ir E55), kurie yra idealūs sunkvežimių kompanijoms, kurjeriams ir panašiai.

  • Laivyba Referatai
  • 2015 m.
  • Ričardas
  • 11 puslapių (1560 žodžių)
  • Laivybos referatai
  • Microsoft Word 562 KB
  • Koge uostas
    10 - 7 balsai (-ų)
Koge uostas. (2015 m. Gegužės 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/koge-uostas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 16:06