Kognityvinė psichologija


Psichologijos laboratorinis darbas. Poggendorff iliuzijos patikrinimas Literatūros apžvalga. Darbo metodika Darbo eiga. Darbo priemones. Rezultatai ir jų aptarimas. Literatūros sąrašas.


Vaitkevičius teigė - iliuzijos mus suklaidina ir paveikia jutimo , suvokimo ir įprasminimo būdus. Regimajai iliuzijai svarbią reikšmę turi regos funkcinės sistemos suvokimas. Paprastai kampas suvokiamas didesnis , nei yra iš tiesu. Tačiau kai naudojamos papildomos linijos ar kampai šis poveikis gali sustiprėti arba sumažėti (Keneth ir kt., 2004). Iliuzija- neadekvatus suvokiamo daikto ar reiškinio ir jo savybių atspindėjimas (Gailienė,2003). Tai atskleidžia Poggendorffo sukurta iliuzija. Šioje iliuzijoje naudojamos trys atkarpos, kuri viena iš atkarpų kerta dvi vertikalias tieses ir matoma kairėje pusėje , kitos dvi iš kairės puses nematomos . Tarp vertikaliu esantis tarpas yra tuščias.

Darbo eiga: 1. Tikrinamas ar Poggendorfo iliuzijos poveikis priklauso nuo kampo tarp pasvirosios ir vertikaliosios atkarpos.

2. Tikrinamas ar Poggendorfo iliuzijos poveikis priklauso nuo nuotolio tarp vertikalių tiesių.

Pirmoje dalyje: nustatoma ar paklaida priklauso nuo tiesių pasvirimo kampo tarp pasvirusiu ir vertikalių atkarpų esant 5◦, 20◦,40◦,70◦ kampui.

Antroje dalyje: nustatoma ar paklaidos dydis priklauso nuo nuotolio tarp vertikalių tiesių esant 30px, 40px, 50px , 70px atstumui.

Kognityvinė psichologija. (2015 m. Spalio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/kognityvine-psichologija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 13:32