Kognityvinė raida žaidimų metais (2-6)


Kognityvinė raida žaidimų metais (2-6). Kognityvinės raidos stadijos. Priešoperacinis mąstymo pobūdis. Protinio atvaizdavimo išaugę galimybės. Protinis atvaizdavimas- protiniai vaizdiniai. Ikisąvokinis periodas. (simbolinis mąstymas). Ikisąvokinis periodas. Priešoperacinio mąstymo ribotumai. Egocentriško mąstymo pavyzdžiai. Intuityviaus mąstymo stadija (4-7). Intuityvaus mąstymo pavyzdys. Intuityvaus mąstymo ribotumai. Ką reiškia priskyrimas klasei ar kategorijai? Priešoperacinis mąstymas. Centracija. Statinis samprotavimas. Tvermės (konservacijos) dėsnių supratimo sunkumai. Konservacijos supratimas ir logika. Eksperimentai su tūrio konservacijos (ne)supratimu. Kiekio tvermės nesupratimas. Masės tvermės nesupratimas. Užimamo ploto tvermė. Priežastys. Vaikai gali suprasti. Kritika ir vertinimas. Klausimai?

Sensomotorinis intelektas Priešoperacinis mąstymas 2 -6 (7) Konkretus operacinis mąstymas Formalus operacinis mąstymas.

Priešoperacinėje stadijoje- didžiulė pažanga, lyginant su senomotoriniu periodu Vaikas nebėra prisirišęs prie veiksmų – galvoja žodžiais, sujungia mintyse praeitį, dabartį, ateitį Kognityviniai žemėlapiai ir vaizdiniai.

Dažnas ‘stebuklinis’ mąstymas. Sunkiai skiria fantaziją nuo realybės. Simboliai naudojami pavaizduoti objektus kurių tuo metu nėra Didėja kalbos galimybės; vis daugiau vaidmeninių žaidimų “stebuklinį” vaikų mąstymą lemia animizmas Tikėjimas kad daiktai auga ar juda kaip žmonės, ar pasižymi žmonėms būdingomis charakteristikomis pvz: vaikas piešia saulę kaip turinčią veidą pvz: “kur dingo mėnulis?” atsakymas: “nuėjo į lovą miegoti, jis pavargo”.

Ribotumai: Centracija Statinis samprotavimas – Palaipsnių pasikeitimų nesupratimas Grįžtamo ryšio nesupratimas.

Vaikas mano kad daiktai nesikeičia, nesitransformuoja rūkas, vanduo, ir ledas nėra tas pats (ta pati medžiaga) Kai vaikas supranta, kad pasikeitimai vyksta, jis supranta, kad tai įvyksta staiga, momentaliai, be pereinamojo periodo (gimtadienis) Gali piešti pagaliukus, sustatytus į eilę Gali piešti juos sukritusius ant žemės Bet nemoka piešti kritimo pomento.

Kuriame iš jų yra daugiau užimtos vietos? Tame, kur kortelės išstumdytos į šalis.

  • MS PowerPoint 3177 KB
  • 2016 m.
  • 33 puslapiai (461 žodžiai)
  • Simona
  • Kognityvinė raida žaidimų metais (2-6)
    10 - 9 balsai (-ų)
Kognityvinė raida žaidimų metais (2-6). (2015 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kognityvine-raida-zaidimu-metais-2-6.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 30 d. 23:49
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo