Kokį Lietuvos mitą kuria Sigitas Geda?


Giesme apie pasaulio medi analize. Giesme apie pasaulio medi. Sigitas geda giesmė apie pasaulio medį analizė. Sigitas geda giesme apie pasaulio medi. Giesme apie pasaulio medi rasinys. S geda giesme apie pasaulio medi pastraipa. Geda giesmė apie pasaulio medį analizė. Mokslo darbai apie giesme pasaulio medi. Cache:9h6c2ecg8scj:be.findeen.com/giesme_apie_pasaulio_medi.html. Giesmė apie pasaulio medį tema.

Kokį Lietuvos mitą kuria Sigitas Geda.

Dramaturgas, scenaristas, literatūros kritikas Sigitas Geda savo eilėraščiuose kuria mitologinės, glaudžiai susijusios su praeitimi ir gamta Lietuvos mitą. Poeto kūryboje nuolat kartojasi tautosakos motyvai, todėl savaime suprantama, kad tai atsispindi rašytojo kuriamame Lietuvos vaizdinyje. Šios detalės atsiskleidža jo eilėraštyje „Giesmė apie pasaulio medį“. Jau eilėraščio pavadinime galime įžvelgti, tautosakos elemantus – nuo senų laikų pasaulio medis reiškė kontrastą tarp gėrio ir blogio, žemės ir dangaus. Sigitas Geda mežio įvaizdį panaudoja kurdamas Lietuvos mitą, taip sugretindamas žiaurią dabartį, žmonių aukojimąsį dėl tėvynės ir vitlį, kad ateityje bus geriau: „O tu girdi, kaip plaka aukojama širdis.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (232 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Vėjūnė
  • Kokį Lietuvos mitą kuria Sigitas Geda?
    10 - 9 balsai (-ų)
Kokį Lietuvos mitą kuria Sigitas Geda?. (2015 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/koki-lietuvos-mita-kuria-sigitas-geda.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 22:36
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo