Kokį poveikį kultūrai ir visuomenei daro kryptingai veikianti asmenybė


Kokį poveikį kultūrai ir visuomenei daro kryptingai veikianti asmenybė. Tema. Kokį poveikį kultūrai ir visuomenei daro kryptingai veikianti asmenybė Įžanga. Teiginys. Visų pirma , tiek seniau , tiek dabar kryptingai veikianti asmenybė skatina visuomenę dirbti Tėvynei bei ugdo žmonių tautiškumą. Dalinė išvada. Teiginys. Taip pat , kryptingai veikiantis žmogus , turintis tikslą mokytis bei domėtis aktualijomis , skatina visuomenę šviestis bei vienytis.


Asmenybė – tai plati ir neretai sudėtinga sąvoka, apimanti fizinius, psichologinius žmogaus ypatumus. Visa, ką žmogus suvokia, išgyvena yra suvedama į asmenybės unikalumą. Johanas Volfgangas Gėtė yra pasakęs: „Veikloj yra esybės prigimtis“. Skirtingiems žmonėms džiaugsmą ir pasimėgavimą sukelia skirtingos veiklos: vieni yra laimingi, kai kuria, kiti pilnatvę atranda religijos tiesose, tretiems įkvėpimo šaltinis tampa gamta. Asmenybės veikloje atsiskleidžia, formuojasi ir vystosi žmogaus gabumai. Žmogaus praktinė veikla neretai formuoja jo psichologinį portretą, o šis gali daryti poveikį ne tik asmenybės gyvenimui, bet ir kultūrai bei visuomenei. Vis dėlto, bėgant metams keičiasi žmonių vertybės, prioritetai, visuomenė materialėja, gyvena dionisiškai (kitaip sakant, “duonos ir žaidimų principu”). Tad šiandien savo kalboje nagrinėsiu aspektus, kurie daro poveikį kultūriniam gyvenimui ar visuomenei, kai asmenybė veikia kryptingai bei su tikslu.

Visų pirma, tiek seniau, tiek dabar kryptingai veikianti asmenybė skatina visuomenę dirbti Tėvynei bei ugdo žmonių tautiškumą. Šis prometėjiškas aukos reikalaujantis darbas ypač aktualus tapo XIXa. antojoje pusėje. Po 1863 – 1864m. sukilimo buvo įvestas lietuviškos spaudos draudimas (1864-1904m.), sustiprėjo rusifikacija: uždrausta spauda lotyniškais rašmenimis, lietuviškos pradinės mokyklos, vietoje jų steigiamos rusiškos, todėl tautiškumo puoselėjimas tapo itin svarbus. To meto lietuvių šviesuoliai suprato, jog visuomeninis darbas buvo svarbesnis nei asmeniniai interesai. Išsilavinę jaunuoliai ėmė samoningai vengti lenkų kalbos, žinodami, kad tauta gali išlikti puoselėdama ir augindama kultūrą gimtąja lietuvių kalba.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1392 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • Kokį poveikį kultūrai ir visuomenei daro kryptingai veikianti asmenybė
    10 - 4 balsai (-ų)
Kokį poveikį kultūrai ir visuomenei daro kryptingai veikianti asmenybė. (2016 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/koki-poveiki-kulturai-ir-visuomenei-daro-kryptingai-veikianti-asmenybe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 09:06
×