Kokią biblioteką laikytumėte kultūros židiniu - Kultūra, 2 kalbėjimo potemė


Biblioteka kulturos zidinys. Kokia biblioteka yra kulturos zidinys. Kokią biblioteką laikytumėte kultūros židiniu?. Biblioteka - kultūros židinys. Biblioteka-kulturos zidinys. Kulturos židinys biblioteka. Kulturos zidinys. Kas yra kulturos zidinys. Biblioteka- kultūros židinys. Kultura 2 poteme.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. 10 klasės kalbėjimas. Kalbėjimo potemė 2013m. Tema: Kultūra. 2 potemė su planu. Kokią biblioteką laikytumėte kultūros židiniu? Pristatykite tokią jums žinomą ar įsivaizduojamą biblioteką. Kalbėjimo planas.


Žodis „biblioteka“ visiems asocijuojasi su švietimu, kultūros skleidimu ir, aišku, begale knygų. Ne veltui ir iš graikų kalbos verčiant biblio reiškia knyga, o theke – saugykla. Sunku net įsivaizduoti, kad pirmosios bibliotekos įkurtos net 3-ajame tūkstantmetyje prieš mūsų erą, Šumero ir Egipto valstybėse. Tikras bibliotekų bumas prasidėjo tada, kai Johanas Gutenbergas 1455 metais išrado knygų spausdinimo stakles. Aišku, tokios bibliotekos nė iš tolo neprilygo dabartinėms, tačiau tai jau buvo kultūros židinių užuomazgos. Pasaulis juda į priekį, tad nenuostabu, kad bibliotekos įvaizdis irgi turi keistis. Į knygas sutalpinti visą žinomą informaciją, aprašyti visus atradimus, naujausius straipsnius ne tik kad kainuotų begalę pinigų, bet ir būtų nelabai įmanoma – juk kasdien tiek daug naujienų. Taigi, reikėjo bėgant metams rasti išeitį. Dabar biblioteka, tikras kultūros židinys, neįsivaizduojama be daugybės kompiuterių, spausdintuvų, įvairių spaudos leidinių ir kirų gėrybių, kurias visas ir norėčiau aptarti.

Kokią biblioteką laikytumėte kultūros židiniu - Kultūra, 2 kalbėjimo potemė. (2013 m. Sausio 31 d.). http://www.mokslobaze.lt/kokia-biblioteka-laikytumete-kulturos-zidiniu---kultura-2-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 03:50