Kokia filosofijos reikšmė ir pramsė žmogaus gyvenime? (Šliogeris A. Kas yra filosofija?)


Įvadas. Kokia filosofijos reikšmė ir pramsė žmogaus gyvenime? Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Rašydama šį darbą perskaičiau daugybę žodžio filosofija reikšmių ir galiu teigti, jog filosofija visų pirmiausia yra meilė mokslui: nesvarbu, ar tai matematinių terminių analizavimas, ar fizikinio dėsnio apibūdinimas, teologiniai, dvasiniai, buitiniai klausimai. Filosofija padeda suprasti žmonių poelgius, reakcijas į aplinkos dirgiklius, faktorius, padedančius priimti tam tikrus sprendimus. Būtis – neišvengiamas retorinių klausimų liūnas, todėl individas turėtų sustoti ieškoti atsakymų ir priimti pasaulį su paslaptimis, nesuvokiamais dalykais.

Prigimtis žmogų verčia ieškoti atsakymų bei prasmių, tačiau tai atitolina mus nuo realybės. Tūkstančiai alchemikų ,,įsimylėjo‘‘ amžino gyvenimo teoriją ir vėjais išvaistė keliasdešimt metų bandydami išrasti išminties akmenį. Norėdami egzistuoti amžinai mokslininkai išsižadėjo gyvenimo, tapo dvasiniais atsiskyrėliais, beprasmybių ieškotojais. Žmoniją nuolat kankina įvairios karštligės: kvailių aukso, mokslo, prasmių, atsakymų, ligų. Mes taip ilgai mąstome apie pasirinkimus, jog galų gale liekame vieniši, įsikabinę tuščių iliuzijų dvasios našlaičiai. A.Šliogeris savo kalboje sakė, ir jeigu dabar, artėjant gyvenimo saulėlydžiui, man reikėtų rinktis, rinktis esmingai, rinktis taip, kad nuo to pasirinkimo priklausytų gyvybė ar mirtis, aš pasirinkčiau ne Aristotelio „Kategorijas“, o savo senelio skiedryną Alksniupiuose ir kulbę, ant kurios vaikystėje kapodavau žabus.

  • Filosofija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1002 žodžiai)
  • Rūta
  • Kokia filosofijos reikšmė ir pramsė žmogaus gyvenime? (Šliogeris A. Kas yra filosofija?)
    10 - 3 balsai (-ų)
Kokia filosofijos reikšmė ir pramsė žmogaus gyvenime? (Šliogeris A. Kas yra filosofija?). (2016 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokia-filosofijos-reiksme-ir-pramse-zmogaus-gyvenime-sliogeris-a-kas-yra-filosofija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 07:28
×