Kokią įtaką lietuvių kalbai daro kitos kalbos, kurias mes mokomes?


Kokią įtaką lietuvių kalbai daro kitos kalbos, kurias mes mokomes?

Gebėjimas kalbėti užsienio kalbomis visada buvo ir bus vertingas. Kiekvienas žmogus trokšta aplankyti nuostabaus grožio šalis, gal net jose gyventi. Bet norint tai įgyvendyti reikia žinoti ne tik savo gimtąją kalbą. Aišku, mokantis užsienio kalbą ir ją vartojant, kartais pamirštame savo gimtają arba ją darkome, tačiau negalime paneigti ir teigiamų užsienio kalbų pusę. Tad kyla klausimas:

Pirmiausia, pradėkime nuo labiausiai paplitusios užsienio kalbos - anglų. Anglų kalba, lietuviškose mokyklose yra pirmoji užsienio kalba, kurią vaikai mokosi nuo pradinių klasių. Anglų kalbą ,mokyklose, mokiniai geriau išmoksta ne tik todėl, kad yra dėstoma kaip pirmoji užsienio kalba, bet ir dėl to, kad moksleiviai ją daug dažniau vartoja už klasės ribų . Todėl, matosi, kad anglų kalba Lietuvoje smarkiai populerėja. Dabar sunkiai rasite jauno lietuvio, kuris kalbėdamas, neįterpia angliškus žodžius. Tai yra labai dažnai pasitaikinantis įvykis. Dažnai jie sako tokius žodžius, kaip: „yeah“, „sorry“, „ok‘ ir dar daugiau. Meluočiau, jei pasakyčiau, kad aš visada kalbu lietuviškai. Beveik kiekviename sakinyje turi būti nors vienas angliškas žodis. Kai aš neprisimenu kokio nors žodžio ar reikia kažką paaiškinti, dažniausiai vartoju anglų kalbą ir visi mano bendraamžiai supranta. Dar aš labai dažnai kalbu angliškai su savo sese.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (510 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lulu
  • Kokią įtaką lietuvių kalbai daro kitos kalbos, kurias mes mokomes?
    10 - 4 balsai (-ų)
Kokią įtaką lietuvių kalbai daro kitos kalbos, kurias mes mokomes?. (2015 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokia-itaka-lietuviu-kalbai-daro-kitos-kalbos-kurias-mes-mokomes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:52
×