Kokią įtaką visuomenei ir kultūrai daro kryptingai veikianti asmenybė


Viešosios kalbos planas. Kalbos tema , potemė. Kokią įtaką visuomenei ir kultūrai daro kryptingai veikianti asmenybė. Kalbos tikslas. Pagrindinė mintis –.


Apie ką kalbėsiu įžangoje: XXI amžiuje kultūros reikšmė žmogaus gyvenimui labai išaugo. Sparčiai kintant šiuolaikinei ekonomikai, kultūrinė aplinka tiek visai visuomenei, tiek ir atskiram žmogui kelia vis naujus ir aukštesnius reikalavimus. Įgyvendinant kultūrinio vystymosi strategijas, vis dažniau išryškėja veiklios asmenybės, įtakojančios žmonių požiūrį į žinias, kultūrines ir estetines nuostatas, kultūrinio akiračio formavimą. Dvasines bei tautines vertybes. Kiekviena tauta turi savo mąstymo būdą, kuris pasireiškia jos kalboje. Tautos kultūros procesus ypač aiškiai atsispindi semantiniame kalbos klode.

Pagrindinė mintis – gimtosios kalbos, žodžio – kaip saugotinų ir puoselėtinų vertybių – reikšmė.

Teisus buvo K. Ušinskis (1959) sakydamas, kad kalba – tautos gyvenimo metraštis. Ji be vargo perteikiama vaikui, vos atvėrusiam akis į Dievo pasaulį, ir šis, išmokęs gimtosios kalbos, jau žengia į gyvenimą su neaprėpiamomis jėgomis.

Norint atsakyti į klausymą - kokią įtaką visuomenei ir kultūrai daro kryptingai veikianti asmenybė, vertėtų paieškoti sąsajų tarp praeities ir dabarties, šiandienos žmogaus požiūrio į savo moralę, meilę gimtajam kraštui ir lietuvių kalbai, bei XIX – XXI amžiaus šviesuolių, tarp kurių galėčiau paminėti tokias asmenybes kaip Motiejų Valančių, Justiną Marcinkevičių ir Valdą Adamkų.

Apie vieną svarbiausią XIX a. vidurio Lietuvos religinio, kultūrinio ir politinio gyvenimo figūrą: Žemaičių vyskupą, švietėją, aktyvų visuomenininką, pagrindinių demokratinių lietuvių visuomenės judėjimų – blaivybės sąjūdžio ir knygnešystės – organizatorių – Motiejų Valančių (1801 – 1875) norėtųsi ir pakalbėti. Raštingo, šviesaus, morališkai tvirto ir religingo žmogaus, jo visuomenės ir ūkinės iniciatyvos žadinimas, toks buvo M. Valančiaus rūpestis.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1182 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ligita
  • Kokią įtaką visuomenei ir kultūrai daro kryptingai veikianti asmenybė
    10 - 6 balsai (-ų)
Kokią įtaką visuomenei ir kultūrai daro kryptingai veikianti asmenybė. (2016 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokia-itaka-visuomenei-ir-kulturai-daro-kryptingai-veikianti-asmenybe.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 15:35
×