Kokiais aspektais galime lyginti Č. Milošo romaną „Isos slėnis” su Šatrijos Raganos apysaka „Sename dvare”?


Kokiais aspektais galime lyginti Č. Milošo romaną „Isos slėnis” su Šatrijos Raganos apysaka „Sename dvare”?


„Niekad neseksiu tų, kurie naikina pėdsakus, išsižada praeities ir lieka mirę“- taip yra pasakęs žymus lenkų poetas, Nobelio literatūros premijos laureatas Česlovas Milošas. Būtent dėl šios priežasties, Milošas savo kūryboje atsigręžia į praeitį, aprašo prisiminimus, nepamiršta nei vieno svarbaus momento. Vienas svarbiausių jo kūrinių, romanas ,, Isos slėnis‘‘ yra tarsi autoriaus sugrįžimas į vaikystę. Jame pasakojama apie dvaro buitį, gamtą, dvasinius veikėjų išgyvenimus.. Taip pat labai panašių bruožų galima pastebėti ir Šatrijos Raganos apysakoje ,,Sename dvare‘‘. Todėl šiandien savo kalboje pamėginsiu išskirti abiejų kūrinių pagrindinius aspektus bei juos palyginti.

Visų pirma, dvaras nuo senų laikų buvo vaizduojamas ne tik kaip statinys, bet ir kaip kultūros židinys. Apie dvarą buvo kalbama jau XVIII amžiuje, pirmajame lietuvių literatūros grožiniame Kristijono Donelaičio kūrinyje „Metai“, kuriame jis buvo vaizduojamas kaip nelaimių, kančių, ydų šaltinis. Tačiau visai kitokį dvarą ir jo gyventojus aprašo vėlesnių laikų autoriai Česlovas Milošas ir Šatrijos Ragana. Pagrindiniai aspektai- tai vyraujanti lenkiška kultūra ir tradicijos, buitis bei santykiai su kaimiečiais.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1052 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Orinta
  • Kokiais aspektais galime lyginti Č. Milošo romaną „Isos slėnis” su Šatrijos Raganos apysaka „Sename dvare”?
    10 - 4 balsai (-ų)
Kokiais aspektais galime lyginti Č. Milošo romaną „Isos slėnis” su Šatrijos Raganos apysaka „Sename dvare”?. (2016 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokiais-aspektais-galime-lyginti-c-miloso-romana-isos-slenis-su-satrijos-raganos-apysaka-sename-dvare.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 09:41
×