Kokiais būdais žmonės ieško laimės?


Ko gamtoje ieško žmogaus siela vaizgantas. Asmeninės laimės paieškos lietuvių literatūroje. Kaip eilerascio zmogus iesko laimes. Laimes tema lietuviu literaturoje. Žmogus iesko laimes. Laimės ieškojimas. Ko gamtoje iesko zmogus. Ko gamtoje iesko zmogaus siela. Laimes paieskos dedes ir dedienes. Laime lietuviu literaturoje.

Kokiais būdais žmonės ieško laimės? Lietuvių kalbos rašinys.

Kai kurie žmonės laimę sieja su materialine gerove. Manau, turėtų būti atvirkščiai. Svarbiausia yra dvasinės vertybės ir mylimi žmonės, o ne turtai. Apie laimės paieškas rašoma ir Vaižganto apysakoje „Dėdės ir dėdienės“. Severja ir Mykolas myli vienas kitą, bet atsisako savo bendros laimės dėl to, kad abu yra neturtingi baudžiauninkai. Jiems (ypač Mykoliukui) atrodo, kad gyvendami kartu jie pasmerks vienas kitą skurdui ir nepritekiams. Be to, dėdė Mykolas nenori sukelti nepatodumų savo broliui (jei dėdė sugalvotų tuoktis, tai broliai privalėtų tėvų paliktą turtą dalytis, tuomet nukentėtų brolio šeima). Šiame kūrinyje kalbama apie baudžiavos laikus, o tais laikais dauguma žmonių gyveno nelabai turtingai, tad galima tik pasvarstyti, ar buvo verta atsisakyti bendros asmeninės laimės. Tiesą pasakius, manau, buvo pasirinktas ne tas variantas. Severja ir Mykolas visada pagalvodavo apie vienas kitą, nes buvo skirti vienas kitam, tačiau to nepaisė ir vienintelis sprendimas juos išskyrė amžiams.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2013 m.
  • 1 puslapis (509 žodžiai)
  • Mokykla
  • Viktorija
  • Kokiais būdais žmonės ieško laimės?
    10 - 2 balsai (-ų)
Kokiais būdais žmonės ieško laimės? . (2013 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokiais-budais-zmones-iesko-laimes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:12
×