Kokiais regresoriais namų ūkio išlaidos koreliuoja stipriausiai?


Sąžiningumo deklaracijos forma. Įvadas. Pasirinkti kintamieji. Fiktyvieji kintamieji. Išskirtys. Parametrų reikšmingumas. Modelio lygtis. Modelio adekvatumas. Vidutinė santykinė absoliutinė modelio paklaida. Išvados. Priedas.


Naudojant sklaidos diagramas ir porinės regresijos modelį, patikrinti galimas namų ūkių išlaidų išskirtis. Nustačius reikšmingą išskirtį, į modelį įtraukti fiktyvųjį kintamąjį, kuris aprašo išskirtį.

Įvertinti modelio parametrus bei jų reikšmingumą. Užrašyti galutinio modelio lygtį.

Atlikus šio darbo uždavinius, įsitikinti su kokiais regresoriais namų ūkio išlaidos koreliuoja stipriausiai.

Pradžioje patikrinau kiekybinių kintamųjų koreliaciją, kad žinočiau, kurie yra reikšmingi ir kuriuos kiekybinius kintamuosius įtraukti į modelį.

Kadangi, tarp kiekybinių kintamųjų ir y (vartojimo išlaidų) koreliacija silpna, tai įtrauksiu tik dispuonuojamas pajamas ir išlaidų decilius (nes jų koreliacija stipriausia), ir pridėsiu daugiau kokybinių kintamųjų.

Fiktyviuosius kintamuosius reikia patikrinti pagal porinę regresiją, norint sužinoti ar jie reikšmingi ir ar juos reikia įtraukti į modelį.

Kadangi P – value reikšmė mažesnė už 0,05 tai, išsilavinimą į modelį galima įtraukti.

Čia P – value reikšmė taip pat rodo, kad socialinės grupės skiltį galima įtraukti į modelį.

P – value reikšmė didesnė už 0,05, todėl šių regresorių į modelį netrauksiu ir pasirinksiu kitus reikšmingus.

Naudodami sklaidos diagramas ir porinės regresijos modelį, patikrinkite galimas namų ūkių išlaidų išskirtis. Nustačius reikšmingą išskirtį, į modelį įtraukite fiktyvųjį kintamąjį, kuris aprašo išskirtį.

Nors pagal taškinę diagramą ryškių išskirčių nesimato, patikrinsiu du taškus.

  • Microsoft Word 132 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (886 žodžiai)
  • Universitetas
  • Urtė
  • Kokiais regresoriais namų ūkio išlaidos koreliuoja stipriausiai?
    10 - 3 balsai (-ų)
Kokiais regresoriais namų ūkio išlaidos koreliuoja stipriausiai?. (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokiais-regresoriais-namu-ukio-islaidos-koreliuoja-stipriausiai.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 19 d. 10:49
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema