Kokie pakeitimai buvo padaryti Lisabonos sutartimi ir ar jie naudingi Lietuvai?


Pagrindinės pasidalijamai kompetencijai priskirtos sritys pagal Lisabonos Sutartį yra šios. Nauja institucinė sandara. Ankstesnes bendro sprendimo sritys. Papildomos naujos sritys pagal Lisabonos sutarti. Atiteko svarbesnis vaidmuo. Didesnė piliečių įtaka.


Didelis pasikeitimas buvo tas, kad Mastrichto sutartimi buvo numatyti trys stulpai: bendra rinka; saugumas ir užsienio politika; policijos ir teismų bendradarbiavimas saugumo srityje.O Lisabonos sutartimi, visi šie stulpai buvo panaikinti ir virto virš-nacionaliniais (kai šalis perleidžia dalį suvereniteto).

Energija, intelektualinė nuosavybė, erdvė, humanitarinė pagalba, sportas, piliečių apsauga bei papildomai – klimato kaita. Reformos esmė buvo ne įgaliojimų išplėtimas, bet 3 „stulpų“ struktūros įtvirtintos Maastrichto sutartimi panaikinimas. Nors bendra užsienio ir saugumo politika yra taikoma labai abstrakčiai, teisinis bendradarbiavimas kriminaliniuose reikaluose dabar vykdomas pagal tas pačias procedūras, kurios yra taikomos ES veikloms.

3.Vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai – atsakingas už ES bendrą užsienio ir saugumo politiką ir turi teisę teikti pasiūlymus. Yra taip pat Komisijos pirmininko pavaduotojas.

Ir ES Prezidentas ir Užsienio reikalų Ministras tstovauja kitose ES šalyse. Neapibrėžiamas santykis tarp šių pareigūnų.

Lietuvai Lisabonos sutartis turi ir privalumu ir trūkumų, kurie per daug nekeičia Lietuvos gerovės, blogas dalykas yra tas, kad galima išeiti iš ES ir tai Lietuvai nėra palanku, kadangi jeigu išeitų stiprios valstybės, tada susilpnėtų ES. Žinoma gerai, jog atsirado papildomos naujos sritys. Dar vienas trūkumas, kad naujosios reformos daugiausiai naudos atneš didžiosios ES valstybėms. Tačiau mano manymu Lisabonos sutartis nėra blogai Lietuvai, kadangi beveik visi pakeitimai tik į naudą.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (942 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Kokie pakeitimai buvo padaryti Lisabonos sutartimi ir ar jie naudingi Lietuvai?
    10 - 2 balsai (-ų)
Kokie pakeitimai buvo padaryti Lisabonos sutartimi ir ar jie naudingi Lietuvai?. (2017 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokie-pakeitimai-buvo-padaryti-lisabonos-sutartimi-ir-ar-jie-naudingi-lietuvai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 14:49
×