Kokiomis vertybėmis remiasi Donelaičio „Metų“ bendruomenė?


Kokiomis vertybėmis remiasi k donelaičio metu bendruomene. Kokiomis vertybemis remiasi k.donelaitis. Kokiomis vertybėmis remiasi k.donelaičio „metų bendruomenė. Kristijono donelaicio metu bendruomenes vertybes. Kokiomis vertybės vadovaujasi k.donelaičio metų veikėjai?. Bendruomenes vertybes metai. Kokiomis vertybėmis remiasi k. donelaičio "metų bendruomenė". Metai literaturinis rasinys kokiomis vertybemis remiasi metai bendruomene. Bendruomenės rasinys. Donelaitis metai kas sieja i bendruomene.

Kokiomis vertybėmis remiasi Kristijono Donelaičio „Metų“ bendruomenė?

XVIII a. sukurta Kristijono Donelaičio poema „Metai“ yra Apšvietos epochos kūrinys. Kaip ir būdinga Apšvietos kūriniams, „Metuose“ bandoma įtikinti adresatą, kokiomis vertybėmis jis turi grįsti savo gyvenimą. Pasakotoją su poemos adresatu – lietuvių valstiečių bendruomene – sieja priklausymas tai pačiai tautai. Kūrinys kyla iš noro pamokyti savo tautą, kad apsukęs metų ratą gyvenimas tęstųsi toliau, į naują pavasarį ir dar daugybę kitų pavasarių. Tačiau ne bet koks, o moralus gyvenimas tesuteikia žmogaus egzistencijai vertę, todėl poemoje autorius skatina būrų orumą ir moko elgtis „viežlybai“, o ponus ir jų gyvenimo būdą smerkia. Kūrinyje yra išaukštinamas tautiškumas, žmogaus darbštumas, gyvenimo harmonija priklauso nuo religingumo.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (485 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabriele
  • Kokiomis vertybėmis remiasi Donelaičio „Metų“ bendruomenė?
    10 - 4 balsai (-ų)
Kokiomis vertybėmis remiasi Donelaičio „Metų“ bendruomenė?. (2013 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokiomis-vertybemis-remiasi-donelaicio-metu-bendruomene.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 06:56
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo