Kokios dorybės, anot Aristotelio, yra pačios svarbiausios žmogui ir kodėl?


Kokios dorybės , anot Aristotelio , yra pačios svarbiausios žmogui ir kodėl.

Išgirdusi žodį VERTYBĖ pasijuntu apimta daugelio minčių. Įsivaizduoju, jog tai turėtų būti kažkas neįkainojamo, kažkas labai brangaus, rankomis neapčiuopiamo ir kiekvienam žmogui skirtingo. Šiomis dienomis, kiekvienas žmogus vertybes supranta vis kitaip: vienam už vertybę gali būti pinigai ir materialusis turtas, kitas vertybėmis gali laikyti jausmus, saviraiškos galimybes, meną, o trečias tiesiog džiaugsis gyvenimu ir tai jam bus didžiausia vertybė pasaulyje. Aš manau, kad technologijų apsuptame pasaulyje vertybės sąvoka ėmė įgauti kitokią prasmę nei pavyzdžiui Aristotelio laikais, kuomet buvo labiau gilinamasi į žmogaus vidinį pasaulį, pasaulėjautą, žmogaus ir aplinkos santykį. Anot filosofo, kuris vertybes aptaria „Nikomacho etikoje“, teigia, kad svarbiausios dorybės yra saikingumas, drąsa, išmintis, teisingumas, taip pat dosnumas, didybė, draugiškumas ir sąmojingumas. Norėčiau trumpai aptarti kiekvieną iš jų ir palyginti kaip tos vertybės vertinamos šiomis dienomis.

Drąsa arba, pasak Aristotelio, dažniau minima kaip narsa apibūdinama kaip nebijojimas mirties bei ligų. Tai pat pabrėžia, kad narsa gali būti kelių tipų: pilietinė, kuomet nebaisu rizikuoti dėl garbės. Kita narsos forma būtų galima pavadinti profesionalių kareivių veiksmus mūšio lauke. Taip pat pabrėžiama jų pačių patirtis ir profesionalumas susidūrimo su priešu metu. Be abejo knygoje kalbama ir apie narsą, kuri siejama su žvėrių drąsumu pulti tuos, kurie jiems sukelia skausmą. Tokia drąsa nėra vadinama tikrąja drąsa, nes, anot filosofo, narsa yra siejama su sąmoningu pasirinkimu, o ne su emocijų antplūdžiu tuo metu.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1369 žodžiai)
  • Universitetas
  • Odeta
  • Kokios dorybės, anot Aristotelio, yra pačios svarbiausios žmogui ir kodėl?
    10 - 5 balsai (-ų)
Kokios dorybės, anot Aristotelio, yra pačios svarbiausios žmogui ir kodėl?. (2015 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokios-dorybes-anot-aristotelio-yra-pacios-svarbiausios-zmogui-ir-kodel.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 01:25
×