Kokios išminties mokoma pasakose


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Kokios išminties mokoma pasakose.


Seniai seniai gyveno karalius ir karalienė. Kas nesate girdėja šių žodžių? Juk mes juos girdėjome iš tėvų lupų, kai jie skaitydavo mums pasakas. Labai gaila, kad šiuolaikinis žmogus į pasakas žiūri diletantišku žvilgsniu. Bet jeigu pažvelgtumėm giliau, jos yra nuo senovės išlikęs išminties lobynas. Kartais galime galvoti, kad tai yra tik nieko vertos istorijos apie išgalvotus dalykus. Tačiau yra tokiu pasakų, kurios atspindi dvasines žmogaus vertybes. Todėl Albertas Einšteinas ne veltui pasakė jog norint, kad vaikas būtų protingas, reikia skaityti jam pasakas. Šiame XXI amžiuje žmonėms yra prieinamos pasakų knygos ir net gi pagal jas sukurti filmai. Taigi ar tikrai šių laikų vaikui pasakos suteiktų išminties? Šiandien, remiantis lietuvių laiudies ir W. Disnejaus pasakomis pabandysiu įrodyti A.Einšteino mintį, kad pasakos suteikia išminties ir padeda išsiugdyti tam tikras vertybes.

Pirmiausia, pasakos vaikus pamoko bendradarbiavimo. Tikriausiai sutiksite, kad jau nuo pat darželio laikų esame raginami atlikti įvairias užduotis drauge bei dirbti grupėmis. Bendradarbiauti ir prašyti kitų pagalbos mus moko ne tik tėvai ar mokytojai, didelį vaidmenį čia atlieka ir pasakos. Viena iš jų yra lietuvių liaudies pasaka „Ropė“.

Kokios išminties mokoma pasakose. (2016 m. Kovo 31 d.). http://www.mokslobaze.lt/kokios-isminties-mokoma-pasakose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:08