Kokios moralinės atramos ir kodėl yra reikšmingiausios jaunam žmogui?


Kokios moralinės atramos ir kodėl yra reikšmingiausios jaunam žmogui? B. Sruoga, J. Aputis, J. Marcinkevičius. Kalbėjimo planas.


PAGRINDINĖ MINTIS. Atspirties taškas reikalingas visur, ypač jaunam, į gyvenimą žengiančiam žmogui, todėl labai svarbu atrasti tinkančias moralines atramas, kurios padeda suklupus atsikelti ir pakelti kitą.

Apie pagrindines moralines atramas kalbama lietuvių literatūros kūriniuose, kuriuose, žmogiškumas, patriotiškumas, bei atmintis, kuri išlaiko visus prisiminimus, laikomi vieni svarbiausių aspektų jaunam žmogui, kurie suklupus gali padėti pakilti ir dar labiau siekti savo tikslų.

Balys Sruoga- XXa. Rašytojas, kuris memuariniame romane ,,Dievų miškas“, kaip vieną svarbiausių moralinių atramų įvardino žmogiškumą, kuris neleido virsti despotiškos koncentracijos stovyklos veiklos dalimi.

Be žmogiškumo, jauno žmogaus gyvenimo kelionę būtų sunku įsivaizduoti nuošalėje palikus patriotiškumą.

Puikus pavyzdys, kai rūpestingai atliekama pareiga dėl kitų, puoselėjamas gimtojo krašto išsaugojimas per kalbą tik įrodo, jog idėjų įgyvendinimas- puikus atspirties taškas, kuris gali jaunam žmogui padėti lengviau siekti savo tikslų.

Ne ką mažesnę reikšmę jauno žmogaus gyvenime turi atminties, bei prisiminimų fragmentai, nes grįžimas į praeitį yra lyg koks žmogiškumo katalizatorius.

Prozininko Juozo Apučio, novelių rinkinyje ,,Keleivio novelės“ personažų veiksmus įprasminami per prisiminimų prizmę.

Prozininkas skaitytoją, nuolatos skatina atsigręžti į save, per visą nugyvento laiko prizmę, taip iš naujo kuriant save, nes atmintis, kuri išsaugo prisiminimus, yra viena pagrindinių gyvenimo atramų, padedančių susivokti kas padaryta ne taip ir ką galima būtų pakeisti.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1181 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Greta
  • Kokios moralinės atramos ir kodėl yra reikšmingiausios jaunam žmogui?
    10 - 2 balsai (-ų)
Kokios moralinės atramos ir kodėl yra reikšmingiausios jaunam žmogui?. (2019 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokios-moralines-atramos-ir-kodel-yra-reiksmingiausios-jaunam-zmogui.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 05 d. 10:03
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo