Kokiu būdu individo socialinė lokalizacija sąlygoja jo elgseną


Socialine lokalizacijos pavyzdys. George mead vaikas. Vartotojų elgsena esė. Socialinio žemėlapio koordinatės.

Kokiu būdu individo socialinė lokalizacija sąlygoja jo/s elgseną? Aptarkite įvairias individo patiriamas socialinės kontrolės formas. Apibūdinkite socializacijos procesą. Kokiu būdu kultūros elementai perduodami socializacijos metu? Kokį ryšį tarp individo savivokos ir visuomenės įžvelgė charles horton cooley, george herbert mead, zigmund freud? Aptarkite socializacijos modelius bei dinamiką.

Tam tikro amžiaus vaikus labai domina galimybė atpažinti žemėlapyje savo buvimo vietą. Savo vietos suvokimas kitų žmonių nustatytų apybrėžų požiūriu yra vienas reikšmingiausių aspektų to, ką galima pavadinti, galbūt eufemistiškai, ‚,augimu‘‘. Vaikas pradeda dalyvauti suaugusiųjų pasaulyje- turėti adresą. Suaugusiųjų pasaulio horizontus apibrėžia koordinatės, kurias nustato visai vaikui nepažįstami žemėlapių sudarinėtojai. Normalus suaugęs žmogus- tas, kuris gyvena savo apibrėžtų koordinačių ribose.

Požiūriai, kuriuos suaugę priima kaip savaime suprantamus, paprastai ir laikomi sveiku protu. Žmogus neišvengiamai susieja savo būtį su socialinio žemėlapio koordinatėmis. Kaip socialinė padėtis sąlygoja tai, kas žmogui leistina ir ko jis gali tikėtis iš gyvenimo. Būti visuomenėje- tai būti tam tikrų socialinių jėgų susikirtimo židinyje. Žmogus veikia visuomenėje tiksliai apibrėžtų įtakos ir prestižo sistemų ribose. Suvokęs savo padėtį, žmogus suvokia ir tai, kad jis nedaug ką gali pakeisti.

Vertėtų atkreipti dėmesį, kaip žemesniųjų luomų žmonės vartoja įvardžius ‚,jie‘‘, ,,jų‘‘, ,,juos‘‘- tai puikiai atspindi gyvenimo heteronomijos nuotuoką. Tai ,,sistema‘‘, pašalinių asmenų sukurtas žemėlapis, kuriame tenka suktis. Pagrindines koordinates, kurių apibrėžtose ribose galima judėti ir priimti sprendimus, yra nustatę kiti, dažniausiai visai pašaliniai asmenys, daugelio kurių seniai nebėra tarp gyvųjų. Daugumos žmonių padėtį visuomenėje nustato taisyklės, kurioms privalu paklusti. Visuomenės sveikas protas suvokia tai.

Sociologai išskiria dvi svarbias tyrimų sritis- socialinę kontrolę ir socialinę stratifikaciją.

Socialinė kontrolė- viena dažniausiai sociologijoje vartojamų sąvokų. Ji aprėpia daugybę priemonių ir būdų, kuriuos visuomenė naudoja nepaklusniems nariams sutramdyti. Jokia visuomenė negali egzistuoti be socialinės kontrolės. Kontrolės metodai skiriasi priklausomai nuo konkrečios grupės pobūdžio ir tikslų. Kontrolės metodų funkcija-pašalinti nepageidaujamą asmenį ir ,,paremti kitus‘‘.

Kraštutinis ir seniausias socialinės kontrolės būdas- fizinė prievarta. Prieš ją panaudojant, gali būti taikoma daugybė kitų priemonių, pvz. , įspėjimai ar papeikimai. Jėga-bet kokios politinės santvarkos pagrindas. Kadangi nuolat jėgą naudoti būtų nepraktiška, taip pat ir neefektyvu, tai oficialiosios socialinės kontrolės institucijos pasikliauna tuo poveikiu, jog visi žino esant tokius prievartos būdus.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (2273 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kokiu būdu individo socialinė lokalizacija sąlygoja jo elgseną
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kokiu būdu individo socialinė lokalizacija sąlygoja jo elgseną. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokiu-budu-individo-socialine-lokalizacija-salygoja-jo-elgsena.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:35
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo