Kokių skaudžių išgyvenimų gali patirti žmogus?


Kokių skaudžių išgyvenimų gali patirti žmogus?


Kas yra išgyvenimai? Išgyvenimai tai žmogaus potyriai įvairiuose gyvenimo situacijose. Dažnai tokiomis akimirkomis asmenybė parodo savo ištvermę bei moralinius principus. Deja, ne visiems pavyksta tai padaryti, kartais aplinkinių daroma bloga įtaka žmogų priverčia atsisakyti pažiūrų ir net sužlugdo gyvenimą. Būna ir tokių atvejų, kai nekaltas žmogus praranda laisvę, turi išgyventi tiek fizinį, tiek psichologinį skausmą, kuris jį gniuždo, suteikia daug kančių ir prireikia labai daug jėgų, kad žmogus sugebėtų atsitiesti po patirtų negandų. Taigi, kokių skaudžių išgyvenimų gali patirti žmogus?

Tikriausiai vienas skaudžiausių išgyvenimų, kurį gali patirti žmogus, yra tėvynės praradimas. Kada žmogus priverčiamas palikti savo gimtinę ir turi gyventi svetimoje šalyje. Šis išgyvenimas pasidaro dar sunkesnis, kai žmogus neša ir didžiulę kaltės naštą, yra kaltinamas išdavęs savo gimtąją šalį. Toks žmogus buvo Salomėja Nėris, XX amžiaus lyrikė, savičiausia neoromantinės pasaulėjautos poetė. Jai teko gyventi, kaip sakė V. Mačernis, „dūžtančių formų pasaulyje“, kada atėjo Antrasis pasaulinis karas, Lietuva buvo okupuota SSRS, ir žmogus nežinojo, kas bus rytoj. Nebuvo tikras, ar elgiasi teisingai ir kokios pasekmės gali ištikti padarius netinkamą sprendimą. Salomėja Nėris buvo gerbiama poetė, ji net buvo išrinkta į Liaudies Seimą, vyko į Maskvą, kur su kitais Seimo nariais pritarė Lietuvos prijungimui prie Sovietų Sąjungos (dėl šio poelgio poetė smerkiama ir šiandien).

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (956 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabija
  • Kokių skaudžių išgyvenimų gali patirti žmogus?
    10 - 1 balsai (-ų)
Kokių skaudžių išgyvenimų gali patirti žmogus?. (2020 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokiu-skaudziu-isgyvenimu-gali-patirti-zmogus.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 02 d. 12:26
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo