Koks lietuvio paveikslas kuriamas įvairių laikotarpių literatūroje? (2)


Koks lietuvio paveikslas kuriamas įvairių laikotarpių literatūroje? (2).


Žmogaus paveikslas literatūroje – tai ir jo būdo, ir išvaizdos charakteristika. Įvairių epochų autoriai daug dėmesio skiria veikėjo vidiniam paveikslui, kuriuo atskleidžia žmogaus būdo bruožus, jausenas, emocijas, išgyvenimus tam tikrose situacijose. Ne išimtis ir įvairių laikotarpių lietuvių literatūra, kurianti lietuvio ar lietuvės charakteristiką. Man įsiminė XX a. pradžios lietuvių rašytojo profesionalo Jono Biliūno apysaka „Liūdna pasaka“, XX a. I pusės rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto apysaka „Dėdės ir dėdienės“ ir XX a. I pusės rašytojo, dramaturgo Vinco Krėvės-Mickevičiaus istorinė drama „Skirgaila“. Šiuose kūriniuose kuriamas ryžtingo, rūpestingo, darbštaus, mylinčio gamtą, užsispyrusio ir turinčio tvirtą charakterį lietuvio paveikslas.

Ryžtingumas ir rūpestingumas – ryškiausi Petro būdo bruožai psichologinės prozos meistro Jono Biliūno apysakoje „Liūdna pasaka“. Šios savybės būdingos ne tik Petrui, bet ir jo draugams, kaimynam.. Kaip ir daugelis to meto lietuvių, Petras Banys jautė pareigą prisidėti prie sukilimo, išvaryti rusus iš šalies, nes tikėjo, kad Lietuvos laukia šviesesnė ateitis. Biliūnas vieną iš pagrindinių veikėjų vaizduoja labai ryžtingą, drąsų, tokį, kuris nedvejodamas nusprendžia prisidėti prie sukilimo tikriausiai dėl to, kad ir pats autorius buvo nusistatęs prieš caro valdžią, palaikė Lietuvoje vykstantį pasipriešinimą prieš carizmą, skatino aktyviai protestuoti prieš politinę ir socialinę neteisybę.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1035 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rokas
  • Koks lietuvio paveikslas kuriamas įvairių laikotarpių literatūroje? (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Koks lietuvio paveikslas kuriamas įvairių laikotarpių literatūroje? (2). (2017 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/koks-lietuvio-paveikslas-kuriamas-ivairiu-laikotarpiu-literaturoje-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 07:52
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo