Koks lietuvio paveikslas vaizduojamas įvairių laikotarpių lietuvių literatūroje


Lietuvišką darbininką. Lietuviškas būras. Žmonės narsūs kovotojai.


Lietuvių kalboje sąvoka paveikslas turi keletą reikšmių: tai gali reikšti ant sienos kabantį meno kūrinį, arba vaizdą už lango. Viena iš labiausiai įsimenančių tai rašytojų kūriniuose kuriamas tam tikrų veikėjų savitas jų charakterio, gyvenimo būdo ar išvaizdos aprašymas. Šis veikėjų paveikslas dažniausiai sudaromas remiantis pačio rašytojo patirtimi ir išgyvenimais, arba tiesiog atspindi to meto susiklosčiusią gyvenimo situaciją. Galime teigti, jog literatūroje kiekvieno žmogaus paveikslas yra tarsi tos kartos atspindys, todėl remiantis įvairias kūriniais daug sužinome apie mūsų praeitį. Dėl šios priežasties tautybių, arba gyventojų, aprašymai yra išskirtiniai ir verti skaitytojų susidomėjimo. Savo kalboje norėčiau papasakoti apie Lietuvos autorių per amžius kurtą lietuvio paveikslą.

Tipišką lietuvišką darbininką, kaip jau visi turbūt žino, parodė mums, grožinės lietuvių literatūros pradininkas, Kristijonas Donelaitis savo poemoje „Metai“. Autorius išaiškino, kad visuose dalykuose egzistuoja pusiausvyra tarp gėrio ir blogio, ne išimtis ir žmogus. Tarp geradarių būrų atsiranda neigiamų personažų, kurie sudaro kontrastą tarp šviesos ir tamsos. Tokie veikėjai kaip Slunkius, Dočys ir Pelėda, vadinamieji nenaudėliai, parodo mums, kad tikras lietuvis galėjo būti ne tik darbštus bei doras, kaip viežlybieji būrai bet ir klastingas. Donelaitis, atskleidęs neigiamų personažų ydas siekia pamokyti skaitytoją nesielgti taip, kaip jie elgiasi.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (927 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tomas
  • Koks lietuvio paveikslas vaizduojamas įvairių laikotarpių lietuvių literatūroje
    10 - 3 balsai (-ų)
Koks lietuvio paveikslas vaizduojamas įvairių laikotarpių lietuvių literatūroje. (2016 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/koks-lietuvio-paveikslas-vaizduojamas-ivairiu-laikotarpiu-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:26
×