Koks Lietuvos rašytojų santykis su prarastąja tėvyne atskleistas XX a. lietuvių literatūroje?


Koks Lietuvos rašytojų santykis su prarastąja tėvyne atskleistas XX. lietuvių literatūroje.


Tėvynė – tai ne tik skambus žodis, lydintis mus nuo kūdikystės iki senatvės. Tai ne tik gimtieji namai, žemė, žmonės, bet visus tuos prisiminimus sukeliantys jausmai – tikėjimas, ilgesys, meilė, ramybė. Euripidas yra pasakęs: „Didžiausia nelaimė – savosios tėvynės netekti.“ Modernėjant visuomenei, Lietuvoje nuolat vyksta urbanizacija. Žmonės emigruoja į užsienį. Bando ieškoti geresnio gyvenimo. Kadangi dalis Lietuvos rašytojų buvo palikę tėvynę, ieškojo laimės svetur, todėl įdomu, koks buvo Lietuvos rašytojų santykis su prarastąja tėvyne, atskleistas XX a. lietuvių literatūroje ?

Tikėjimas atskleidžia visas žmogaus savybes ir jausmus tėvynei. Dažnai girdime, kad jeigu žmogus tiki, jis gali “nuversti kalnus“. Tikinčio žmogaus niekas negali sustabdyti, nes jam nesvarbi kitų žmonių nuomonė, jis viską daro iš širdies. Šių laikų materialiame pasaulyje tikėjimo nenusipirksi, jį gali susikurti tik pats žmogus. Todėl tikėjimas yra vienas svarbiausių dalykų, kurį žmogus turėdamas gali reikšmingiausiai panaudoti savo gyvenime. Manoma, kad lietuvių poetės Salomėjos Nėries eilėraščių rinkinys „Diemedžiu žydėsiu” yra didžiausią poetinę vertę turintis kūrinys. Jame tarp lyrinio subjekto ir gamtos nebėra sienos, nebėra ribos, skiriančios paralelines plokštumas, dabar lyrinis „aš” ir gamta susilieja į vieną. Šiame rinkinyje vien eilėraščio žmogaus jutimai - nepaprastai skaidrūs ir trapūs, tokie lengvi ir grakštūs kaip gamtos vaizdai.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (888 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laura
  • Koks Lietuvos rašytojų santykis su prarastąja tėvyne atskleistas XX a. lietuvių literatūroje?
    10 - 9 balsai (-ų)
Koks Lietuvos rašytojų santykis su prarastąja tėvyne atskleistas XX a. lietuvių literatūroje?. (2016 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/koks-lietuvos-rasytoju-santykis-su-prarastaja-tevyne-atskleistas-xx-a-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:35
×