Koks tėvo paveikslas ir jo santykis su šeima yra vaizduojamas lietuvių literatūroje?


Koks tėvo paveikslas ir jo santykis su šeima yra vaizduojamas lietuvių literatūroje?.


Koks tėvo paveikslas ir jo santykis su šeima yra vaizduojamas lietuvių literatūroje? Pateikite savo nuomonę ir pagrįskite ją konkrečiais pavyzdžiais.

Paprastai tėvas šeimoje - pats stipriausias asmuo, turintis didžiausią galią bei stipriausią įtaką. Jis yra viršiausias - šeimos galva, priimanti svarbiausius sprendimus, maitinanti savo šeimą, ugdanti ją. Šiandieniniame pasaulyje ir pačioje literatūroje galime susidurti su įvairiausiais tėvų paveikslais – nuo mylinčio, rūpestingo, švelnaus iki girtuokliaujančio, smurtaujančio, nusivylusio gyvenimu ar netgi prisiimančio visiškai, įprastai tėvui nebūdingas, savybes, kaip namų ruoša, moteriškas gyvenimo būdas, apsikeičiant vaidmenimis šeimoje su moterimi. Tradicinėje lietuvių literatūroje tėvas vaizduojamas kiek kitaip, kaip ir jo santykiai su šeima. Todėl šiandien, remdamasis tokių tradicinės lietuvių literatūros rašytojų, kaip Jono Biliūno, Antano Škėmos bei Mariaus Katiliškio kūriniais glaustai, išreikšdamas savo nuomonę, apžvelgsiu vaizduojamą tėvo paveikslą, jį išnagrinėsiu bei aptarsiu jo santykį su šeima, pavaizduotą šiuose kūriniuose.

Šiek tiek kitoks tėvo paveikslas vaizduojamas XXa. lietuvių išeivijos rašytojo, prozininko, dramaturgo, literatūros kritiko, aktoriaus bei didžiausio novatoriaus lietuvių literatūroje, Antano Škėmos, romane „Balta drobulė”. Šiame romane vaizduojamas tiek šešto dešimtmečio Niujorkas, tiek pagrindinio romano veikėjo Antano Garšvos užrašai, tiek jo pačio vaikystė, kurioje ne mažą vietą užėmė tėvų figūros.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1145 žodžiai)
  • Mokykla
  • Aurimas
  • Koks tėvo paveikslas ir jo santykis su šeima yra vaizduojamas lietuvių literatūroje?
    10 - 8 balsai (-ų)
Koks tėvo paveikslas ir jo santykis su šeima yra vaizduojamas lietuvių literatūroje?. (2016 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/koks-tevo-paveikslas-ir-jo-santykis-su-seima-yra-vaizduojamas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:39
×