Koks turėtų būti valstybės vaidmuo ekonomikoje?


Koks turėtų būti valstybės vaidmuo ekonomikoje?

Kiekvienas žmogus, nesvarbu ar dirbantis studentas, ar jau senai dirbantis žmogus tikisi, kad jo mėnesinės pajamos bus nemažos, kad galetų sau arba savo šeimai užtikrinti ekonominę gerovę. Paprastai tariant, kad jo finansinė padėtis jo neveržytų. Prie šio noro išsipildymo labai daug prisideda valstybė, tik kaip valstybė ir kaip pats žmogus sudaro tą visą bendra ekonomika ir sugeba jos nesugriauti? Valstybė, ekonomika ir žmogus - trys neatsiejami dalykai norint sukurti gerą finansinį pagrindą ne tik šaliai, bet ir jos gyventojams.

Paprsatai didelę ekonomikos dalį sudaro bankai. Bankas – finansų įstaiga, teikianti finansines paslaugas (renkanti indėlius ir išduodanti paskolas) pagal valstybės suteiktą licenciją. Paprastai bankai uždirba iš mokesčių už paslaugas bei palūkanų maržos. Tačiau labai retai minima, kad bankai dar uždirba iš to, kad jie dažnai nusavina turtą tų asmenų, kurie nebepajėgia išsimokėti palūkanų ir savo turto tenka atsisakyti. Situacija tokia, vyras su žmona pasiėmė 200,000 Lt paskolą būstui pirkti, su sutartimi ją gražinti per 10 metų su atitinkamom palūkanom. Kas gi nutiko? Vyras neteko darbo, o žmonos alga yra per maža, kad sugebėtų išlaikyti šeimą, sumokėtų mokesčius ir dar mokėtų paskolą. Bankas duoda šiek tiek laiko, kad vyras susirastų naują darbą. Deja, bet nepasiseka. Tada bankas pagal visas sąlygas turi teisę turtą nusavinti.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1319 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kristina
  • Koks turėtų būti valstybės vaidmuo ekonomikoje?
    10 - 2 balsai (-ų)
Koks turėtų būti valstybės vaidmuo ekonomikoje?. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/koks-turetu-buti-valstybes-vaidmuo-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:27
×