Koks žmogus, anot donelaičio yra doras?


Doras zmogus. Doro zmogaus samprata literaturoje. Kas yra doras zmogus. Doras zmogus rasinys. Darbstumas donelaicio metuose. Doro zmogaus samprata lietuviu literaturoje. Donelaitis metai darbštumas. Koks zmogus yra doras. Dora donelaicio metuose. Doro zmogaus samprata.

Koks žmogus, anot donelaičio yra doras?

Kristijonas donelaitis – xviii amžiaus rašytojas ir pirmasis pradėjo lietuviškai rašyti grožinius kūrinius. Jo poemoje „metai“ akcentuojama doros tema. Jam, kaip pastoriui, buvo svarbu parodyti tiek dorus, tiek nedorus žmones. Jis tai sieja su tautos išlikimu.

Kristijonas donelaitis darbštų žmogų laiko doru. Jei žmogus sąžiningai dirba darbus jis yra doras. Tarkime krizas, kai jo tėvas mirė, jis dirbo piemeniu, o paaugęs pradėjo dirbti žemę, akėjo, arė. Šis veikėjas teigiamas, jis buvo geras visiems, bei jį mėgdavo žmonės. Dar vienas veikėjas pričkus, kaimo seniūnas ir labai darbštus žmogus, jis ne tik atlikdavo visus darbus, bet ir kitus ragindavo dirbti. „štai girgžteli durys, jose pasirodo pričkus ir liepia ruoštis mėšlavežiui“ pričkus tokiu elgesiu iš tiesu padėdavo kitiems žmonėms, todėl šie du veikėjai tikrai yra dori. O pavyzdžiui slunkius šis veikėjas yra neigiamas, jis labai didelis tinginys, be to jis yra girtuoklis.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (400 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Justas
  • Koks žmogus, anot donelaičio yra doras?
    9.7 - 7 balsai (-ų)
Koks žmogus, anot donelaičio yra doras?. (2012 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/koks-zmogus-anot-donelaicio-yra-doras.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 19:51
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo